radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
22 października 2017, godz. 10:07zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
komentarze

Tylko poważne | Jeśli chcesz: zobacz komentarze nie na poważnie

Okrągły Stoliczek Nakryj Się: Układy królów a stołówka plebsu

[komentarz do depeszy: P. Siedlecki: stołówka – zachęcam do faktycznego udziału]

Historycznie jesteśmy państwem układów. Kto w układ nie wpada ten z gry wypada. Królowie sami oddają władzę w ręce ludu za spokojny godziwy żywot i brak odpowiedzialności za zło uczynione. Układ. ,,A kto przysięgę naruszy biada jemu i jego złej duszy..." Lud ponosi odpowiedzialność. Czasami ślepą zbiorową. Ale nie królowie. Obecnie jest jak drzewiej bywało. Wdowy po Królach Kiszczaku, Jaruzelskim itd ominie stołówka i głodówka. Grosza ustawodawca PiS im nie zabierze. A lud czy leczył, czy pożar gasił, czy uczył pościł będzie. A im mniej ma tym więcej pościł będzie. Skomplikowane czasy jedną miarą nie rozliczysz. Wielu pomagało, nie wielu strzelało. A rozkazy kilku królów wydawało. Królowie są ponad wszystkim.

2017-08-28 22:20:01
ŻŹŁŚŃ: Odpowiedzialność zbiorowa nowa stara moda

[komentarz do depeszy: P. Siedlecki: stołówka – zachęcam do faktycznego udziału]

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA W NASZYM KRAJU POLEGA NA TYM, ŻE ODPOWIADA ZBIOROWOŚĆ A NIE ODPOWIADA TEN KTO RZĄDZI ZBIOROWOŚCIĄ. CO to jest ta zbiorowa odpowiedzialność? Najlepiej zwizualizują ją czasy okupacji. Polski partyzant zabił Hitlerowca. W ramach odwetu Niemcy rozstrzelali 100 osób polskiej ludności cywilnej. Tylko dlatego, że byli Polakami i żyli w tamtych czasach. W czasach pokoju wprowadzenie do systemu państwa odpowiedzialności zbiorowej oznacza, że nie ma demokracji. W naszym państwie odpowiedzialność ponosi społeczeństwo, rządzący nigdy nie ponieśli odpowiedzialności.

2017-08-25 08:03:07
Nieważne : Nieważne to co ważne scena 2 akt 5

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Załóżmy, że parlament da uprawnienia Józkowi super kadrowemu. Józek mistrz rekrutacji spojrzy na 100 i wybierze najlepszych 10 na stanowisko sędziego. Jednym rzutem oka. Mistrz to mistrz. Jednak konstytucja obudzi się z letargu za 5 lat i powie, iż nie zgadza się na to , ponieważ to kto inny winien wyboru dokonać. Wtedy galimatjas: sędziowie Józka nie byli sędziami i być nie powinni. Ich wyroki nie były wyrokami. Wyrokować trzeba od nowa.

2017-08-18 08:59:59
Kibic: Kibice dla swojego miasta klubowego metropolitarnego

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Szacun razy 3 dla kibiców Legii za baner ku pamięci męczeństwa, ofiar i bohaterów zamordowanych w Warszawie w II wojnę światową. Najpiękniejsze to było ze wszystkiego co kibice zrobili. Związane z klubem , ponieważ miastem klubu Legia jest Warszawa. A najważniejszym świętem w Mieście Klubowym Legii jest rocznica Powstania Warszawskiego. To było piekło . A po nim gruzy, kamienie, kurz zamiast tlenu i krew zamiast trawy. Powstańcy przeżyli wojnę to nam nie straszna UEFA. Zresztą jest związek baneru z klubem piłkarskim a klubu z metropolią warszawską, więc kary nie może UEFA nakładać.

2017-08-06 20:47:58
Nieważne to co Ważne: W bałaganie

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Załóżmy, że za kilka lat stwierdzą :ustawy nie są zgodne z Konstytucją. Wybrani sędziowie na podstawie błędnych ustaw nigdy nie powinni sądzić. Sędziów takich zwolnią. Ich wyroki będą nieważne. Sprawy do ponownego rozpatrzenia. Efekt- totalny bałagan prawny. Może okazać się, że ustawy nie wejdą w życie. Ich projekty będą pełnić rolę straszaków. Bójcie się i spełniajcie oczekiwania. Wykazujcie 300% lojalności. Takie 300% wykazują Zwycięzcy w Wyścigu Szczurów. Jednak taki Zwycięzca jest lojalny najpierw sobie samemu a nie ojczyźnie czy partii.

2017-07-29 21:31:47
Sezon Ogórkowy:

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Są kraje bez Trybunałów Konstytucyjnych. Jednak te kraje nie miały komunizmu, nie były pod rozbiorami. I ludzie charakterologicznie spokojniejsi. My musimy mieć jak największy rozdział władz: sądowniczej, ustawodawczej, wykonawczej i 4 władzy kościelnej. Połączone władze królestwa nie odrodzą ale monopartyjną tyranię mogą stworzyć. Chociaż niektórzy marzą o Jezusie jako królu Polski. I to doskonałe rozwiązanie . Król wieczny. Niewidoczny. Jest jeden problem. Jezus nigdy nie chciał być Królem państwa. Jezus apolityczny tak bardzo, że nawet nie wzywał Żydów do walki o wolność i suwerenność. Wtedy ojczyznę Jezusa okupowali Rzymianie. Jezus nie mieszał się do polityki. Filozofia Jezusa to: miłość do bliźniego, darmowe nauczanie, darmowe leczenie, ubogie życie. Jakże daleka od tego jest filozofia współczesnych apostołów i wyznawców. Jezus nie chciałby być królem Polski. Dziwne, że mocno wierzący tego nie wiedzą.

2017-07-29 19:39:25
Koniecpolski -Końcaniewidać: To już koniec, nie ma już nic { polityczny pic}

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Jak ktoś z radością śpiewa: ,, to już jest koniec, nie ma już nic... ", to nie widzi, że to PIC{S}... Prezydent chce mieć spokojne wakacje, więc wysłał ustawy na vakacjo legis... Poleżą, opalą się w słońcu, nabiorą rumieńców i trafią od września do piekielnej politycznej kuchni. A tam kuchenne rewolucje i bitwa na noże. I od Nowa Polska Ludowa...

2017-07-24 20:47:13
Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu