radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
18 grudnia 2017, godz. 11:33zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
komentarze

Tylko poważne | Jeśli chcesz: zobacz komentarze nie na poważnie

Taki Tam: Nic nie robią, nic nie piszą

[komentarz do depeszy: M. Trepczyński: nowa formuła serwisu]

Radni nic nie robią pozytywnego to pisać też nie mają o czym. A Wyborcy na wzór i podobieństwo Radnych. Inaczej nasz rząd- ten chwali się bardziej niż rząd komunistyczny. Pewnie ma czym.

2017-12-17 10:51:16
Sen: Śpij kochanie śpij

[komentarz do depeszy: J. Kubicki: wojewoda zarzuca RM złamanie prawa]

Uśpiona Konstytucja w letargu leży. Obudź się!- krzyczy tłum. Śpij kochanie , śpij...- śpiewa Tron. Silne środki nasenne dostała z 5 lat będzie spała. Jak się obudzi, skrzydłami zatrzepocze, kraty rozlecą się w proch. Wiatr zawieje w jej skrzydła załomocze. Obleci nad krajem . Obejrzy co tu , co tam jest. I powie czy nowi Sędziowie są prawdziwymi Sędziami , czy ich wyroki są wyrokami, czy ordynacje są zgodne z jej przepisami a wybory samorządowe czy były wyborami . Czy Radni będą prawdziwymi radnymi... Czy jak spała było jak Ona Konstytucja mówiła, jak chciała ? A teraz śpij Kochanie, śpij.

2017-12-10 08:19:58
I M i G i R : WOLN...OŚĆ .PYTASZ: czy tak warto pod górę, tak pod prąd? I bez herbatki z prądem...

[komentarz do depeszy: J. Kubicki: wojewoda zarzuca RM złamanie prawa]

Gdy widzisz ptaka w locie jak WOLNY JEST. Jak płynie sobie, aż po nieba kres. Wiedz- niebo bywa pełne wichrów i burz. A z lotu ptaka już nie widać róż. BO wolność - to Nie CEL , lecz SZANSA by SPEŁNIAĆ NAJPIĘKNIEJSZE SNY, MARZENIA. Wolność - najjaśniejsza z gwiazd. Promyk słońca w gęsty las, NADZIEJA. Wolność to skrzypce, z których dźwięków cud potrafi wyczarować mistrza trud. LECZ KIEDY ZAGRA NA NICH SŁABY GRACZ TO SŁYCHAĆ BĘdzie Tylko PISK , ZGRZYT, PŁACZ. Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć. Widzieć dobroć w ich oczach i SZCZĘŚCIE. Wolność to wśród życia gór i chmur poprzez każdy bór i mur znać PRZEJŚCIE. Wolność lśni wśród gałęzi wielkich drzew, które pną się w słońce KAŻDA W SWoją Stronę. Wolność brzmi jak RADOSNY LUDZI ŚMIECH, KTÓrzy wolność swą ZDOBYLI NA OBRONĘ zwycięstwa : mądrości, prawdy i miłości, SPOKOJU I SZCZĘŚCIA, ZDROWIA I GODNOŚCI. Wolność to diament do oszlifowania a zabłyśnie blaskiem nie do opisania. Wolność to także ODPORNOŚĆ SERC by na złą drogę nie próbować zejść . Bo są i tacy , którzy w Wolności Cud POTRAFIĄ WMIESZAĆ SWOICH SPRAWEK BRÓD... Tyle M. GRECHUTA W TYM TEMACIE. Dopełni Rosiewicz ,,Pytasz mnie"

2017-12-02 23:42:50
Turna-Li-Sta: WYMYŚLAM STARE SŁOWA i NIE STRASZNA MI NOWOMOWA

[komentarz do depeszy: M. Trepczyński: nowa formuła serwisu]

Niedziela będzie odświętnie. Słowo wstępu: Ależeś Pan Arturze T. Piękny na tym zdjęciu, ażeś rozkochał grono studentek ...{,,LISTY DO M-5"] I to Tyle podlizywania. Popatrzylimże w tv i : 11.11 każdego roku mamy uroczystość państwową. Czasami bardziej, czasami mniej grilową , ogniskami okraszoną... Tako drzewiej bywało. Natenczas anno domini uroczystość jakoby misyjna, religina nastała . Otwierały ją flagi z napisem:,, CHCEMY BOGA" , zamykały napisem,,EUROPA DLA BIAŁYCH". To zestawienie poczęłożesz pytania: JAKIEGOŻ KOLORU BOGA CHCĄ? KTO NA TEGO BOGA? Biały Jaro, bielszy Rydz, czy śniady Jezus albo Czarna Madonna??? Li przeto nadaremno Boga nie wzywają... Toż chyba byli Katolicy, ażesz świadomiż tegoż , iże Jezus miał ciemną cerę? Czy ogon tejże procesyji akceptuje Boga z ciemną karnacją, czy modli się do Czarnej Madonny w wieku emerytalnym z dzieciątkiem na ręku? Czy ogon tej procesyji akceptuje tę świętą kobietę o ciemnej jak Murzynka cerze? Taki to paradoks. Jedna procesyja a hasła jakbyż sprzeczniejszeż. Takiże jest ten świat. Otóż podobno Watykan za karę pedofilów wysyła do najczarniejszejże hej, jako piekło gorącej Afryki. Jakiż grzech takaż kara... {?] Wszystkie dzieci nasze są i że Murzynek Bambo też wiadomoż. A że białe bardziej chronione... Jakżesz świat stary tak i paradoksy były, są i będą...

2017-11-26 12:54:40
Okrągły Stoliczek Nakryj Się: Układy królów a stołówka plebsu

[komentarz do depeszy: P. Siedlecki: stołówka – zachęcam do faktycznego udziału]

Historycznie jesteśmy państwem układów. Kto w układ nie wpada ten z gry wypada. Królowie sami oddają władzę w ręce ludu za spokojny godziwy żywot i brak odpowiedzialności za zło uczynione. Układ. ,,A kto przysięgę naruszy biada jemu i jego złej duszy..." Lud ponosi odpowiedzialność. Czasami ślepą zbiorową. Ale nie królowie. Obecnie jest jak drzewiej bywało. Wdowy po Królach Kiszczaku, Jaruzelskim itd ominie stołówka i głodówka. Grosza ustawodawca PiS im nie zabierze. A lud czy leczył, czy pożar gasił, czy uczył pościł będzie. A im mniej ma tym więcej pościł będzie. Skomplikowane czasy jedną miarą nie rozliczysz. Wielu pomagało, nie wielu strzelało. A rozkazy kilku królów wydawało. Królowie są ponad wszystkim.

2017-08-28 22:20:01
ŻŹŁŚŃ: Odpowiedzialność zbiorowa nowa stara moda

[komentarz do depeszy: P. Siedlecki: stołówka – zachęcam do faktycznego udziału]

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA W NASZYM KRAJU POLEGA NA TYM, ŻE ODPOWIADA ZBIOROWOŚĆ A NIE ODPOWIADA TEN KTO RZĄDZI ZBIOROWOŚCIĄ. CO to jest ta zbiorowa odpowiedzialność? Najlepiej zwizualizują ją czasy okupacji. Polski partyzant zabił Hitlerowca. W ramach odwetu Niemcy rozstrzelali 100 osób polskiej ludności cywilnej. Tylko dlatego, że byli Polakami i żyli w tamtych czasach. W czasach pokoju wprowadzenie do systemu państwa odpowiedzialności zbiorowej oznacza, że nie ma demokracji. W naszym państwie odpowiedzialność ponosi społeczeństwo, rządzący nigdy nie ponieśli odpowiedzialności.

2017-08-25 08:03:07
Nieważne : Nieważne to co ważne scena 2 akt 5

[komentarz do depeszy: G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum]

Załóżmy, że parlament da uprawnienia Józkowi super kadrowemu. Józek mistrz rekrutacji spojrzy na 100 i wybierze najlepszych 10 na stanowisko sędziego. Jednym rzutem oka. Mistrz to mistrz. Jednak konstytucja obudzi się z letargu za 5 lat i powie, iż nie zgadza się na to , ponieważ to kto inny winien wyboru dokonać. Wtedy galimatjas: sędziowie Józka nie byli sędziami i być nie powinni. Ich wyroki nie były wyrokami. Wyrokować trzeba od nowa.

2017-08-18 08:59:59
Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu