radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
18 grudnia 2017, godz. 11:46zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
G. Smoliński: potrzebna komisja do sprawdzenia wniosku o referendum

Na sesji 30 marca przewodniczący RM Grzegorz Smoliński zaproponował powołanie komisji do sprawdzenia, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum jest zgodny z przepisami ustawy o referendum lokalnym. Rada jednomyślnie powołała komisję złożoną z czterech radnych.

Wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z podpisami mieszkańców w liczbie 1008 złożono na ręce Burmistrza 30 marca. Przed rozpoczęciem obrad na sesji odbywającej się tego samego dnia przewodniczący RM Grzegorz Smoliński odczytał ten wniosek i zaproponował włączenie do porządku obrad głosowania nad uchwałą ws. powołania wspomnianej komisji.

Zgodnie z wnioskiem w referendum postawione mają być dwa pytania:

  1. Czy jesteś za utrzymaniem samodzielności Podkowy Leśnej jako odrębnej jednostki samorządu terytorialnego z dotychczasowymi kompetencjami samorządowymi?
  2. Czy jesteś za tym, aby Podkowa Leśna na zasadzie dobrowolności zacieśniała w interesie mieszkańców współpracę z samorządzami Warszawy i otaczających ją gmin?

W skład komisji weszli radni Jarosław Kubicki, Olga Jarco, Wojciech Żółtowski i Marcin Kaliński. Mecenas obsługująca RM uściśliła, że komisja powinna spotkać się w pełnym składzie i sprawdzić wniosek oraz wszystkie podpisy. Przewodniczący RM poprosił, aby członkowie komisji zapoznali się z ustawą o referendum lokalnym.

Wniosek o przeprowadzenie referendum znajduje się tutaj: http://bip.podkowalesna.pl/wp-content/uploads/2014/12/z2-wniosek-o-przeprowadzenie-referendum.pdf

mrf

2017-05-01 03:33:56

komentarze

Nieważne : Nieważne to co ważne scena 2 akt 5

Załóżmy, że parlament da uprawnienia Józkowi super kadrowemu. Józek mistrz rekrutacji spojrzy na 100 i wybierze najlepszych 10 na stanowisko sędziego. Jednym rzutem oka. Mistrz to mistrz. Jednak konstytucja obudzi się z letargu za 5 lat i powie, iż nie zgadza się na to , ponieważ to kto inny winien wyboru dokonać. Wtedy galimatjas: sędziowie Józka nie byli sędziami i być nie powinni. Ich wyroki nie były wyrokami. Wyrokować trzeba od nowa.

2017-08-18 08:59:59
Kibic: Kibice dla swojego miasta klubowego metropolitarnego

Szacun razy 3 dla kibiców Legii za baner ku pamięci męczeństwa, ofiar i bohaterów zamordowanych w Warszawie w II wojnę światową. Najpiękniejsze to było ze wszystkiego co kibice zrobili. Związane z klubem , ponieważ miastem klubu Legia jest Warszawa. A najważniejszym świętem w Mieście Klubowym Legii jest rocznica Powstania Warszawskiego. To było piekło . A po nim gruzy, kamienie, kurz zamiast tlenu i krew zamiast trawy. Powstańcy przeżyli wojnę to nam nie straszna UEFA. Zresztą jest związek baneru z klubem piłkarskim a klubu z metropolią warszawską, więc kary nie może UEFA nakładać.

2017-08-06 20:47:58
Nieważne to co Ważne: W bałaganie

Załóżmy, że za kilka lat stwierdzą :ustawy nie są zgodne z Konstytucją. Wybrani sędziowie na podstawie błędnych ustaw nigdy nie powinni sądzić. Sędziów takich zwolnią. Ich wyroki będą nieważne. Sprawy do ponownego rozpatrzenia. Efekt- totalny bałagan prawny. Może okazać się, że ustawy nie wejdą w życie. Ich projekty będą pełnić rolę straszaków. Bójcie się i spełniajcie oczekiwania. Wykazujcie 300% lojalności. Takie 300% wykazują Zwycięzcy w Wyścigu Szczurów. Jednak taki Zwycięzca jest lojalny najpierw sobie samemu a nie ojczyźnie czy partii.

2017-07-29 21:31:47
Sezon Ogórkowy:

Są kraje bez Trybunałów Konstytucyjnych. Jednak te kraje nie miały komunizmu, nie były pod rozbiorami. I ludzie charakterologicznie spokojniejsi. My musimy mieć jak największy rozdział władz: sądowniczej, ustawodawczej, wykonawczej i 4 władzy kościelnej. Połączone władze królestwa nie odrodzą ale monopartyjną tyranię mogą stworzyć. Chociaż niektórzy marzą o Jezusie jako królu Polski. I to doskonałe rozwiązanie . Król wieczny. Niewidoczny. Jest jeden problem. Jezus nigdy nie chciał być Królem państwa. Jezus apolityczny tak bardzo, że nawet nie wzywał Żydów do walki o wolność i suwerenność. Wtedy ojczyznę Jezusa okupowali Rzymianie. Jezus nie mieszał się do polityki. Filozofia Jezusa to: miłość do bliźniego, darmowe nauczanie, darmowe leczenie, ubogie życie. Jakże daleka od tego jest filozofia współczesnych apostołów i wyznawców. Jezus nie chciałby być królem Polski. Dziwne, że mocno wierzący tego nie wiedzą.

2017-07-29 19:39:25
Koniecpolski -Końcaniewidać: To już koniec, nie ma już nic { polityczny pic}

Jak ktoś z radością śpiewa: ,, to już jest koniec, nie ma już nic... ", to nie widzi, że to PIC{S}... Prezydent chce mieć spokojne wakacje, więc wysłał ustawy na vakacjo legis... Poleżą, opalą się w słońcu, nabiorą rumieńców i trafią od września do piekielnej politycznej kuchni. A tam kuchenne rewolucje i bitwa na noże. I od Nowa Polska Ludowa...

2017-07-24 20:47:13
ZMIANA USTROJU: Orędzie w Seksoholikolandii{ where is land? Wie tylko Minister Spraw Zagranicznych RP}

SEKSOHOLIKOLANDKI I SEKSOHOLIKOLENDRZY! DZIŚ WYBIŁA WIEKOPOMNA CHWILA! ZMIENILIŚMY USTRÓJ W SEKSOHOLIKOLANDII Z RACZKUJĄCEJ DEMOKRACJI NA MONOPARTYJNY. JEDNA PARTIA JEDNA WŁADZA. JEDNA PARTIA TRZYMA LEJCE USTAW,SĄDÓW, WYKONAWCZEJ WŁADZY I INNYCH. MY I WŁADZA TO JEDNO. DZIĘKUJEMY WAM , ŻE W REFERENDUM W WASZEJ WYOBRAŹNI WYRAZILIŚCIE 100% POPARCIE TELEPATYCZNE DLA ZMIAN USTROJOWYCH. OD DZIŚ NIE BĘDZIE SĘDZIÓW NA TELEFON Z PARTII ,,JEDEN DZIEŃ PO". TERAZ SĘDZIOWIE BĘDĄ NA TELEFON PARTII ,,POMÓDLSIĘ I SPŁÓDŹ ." CZY COŚ ZMIENIŁO SIĘ PO REFORMIE W SĄDOWNICTWIE? JEŚLI JESTEŚ MALUCZKIM WIERZĄCYM W MONOPARTIĘ WYGRASZ. JEŚLI NIE WIERZYSZ PRZEGRASZ. IM WIĘCEJ MAMY WŁADZY TYM JEJ MNIEJ . I CIĄGLE MAŁO WŁADZY. SEKSOHOLIKOLANDIA CIERPI NA WIECZNY BRAK WŁADZY WE WŁADZY. NASZ EGZORCYSTA NIE WYLECZY TEJ CHOROBY. JEST ODWIECZNA. EGZORCYSTA SAM JEST CHORY NA WIECZNY BRAK WŁADZY. LUDZIE I BOGOWIE TAKIE CIERPIĄ KATUSZE, BO NIE MA NA TO LEKARSTWA . Gdzie jest Seksoholikolandia wie tylko Minister Spraw Zagranicznych RP.

2017-07-21 00:03:00

komentarze niepoważne

VYÓ: Jezus królem Polski

To wspaniały pomysł, żeby Jezus został Królem Polski. Załóżmy , że się zgodzi . Będzie sam sprawował władzę. Ktoś skrzywdzi kogoś. Jezus wszechwiedzący osądzi sprawiedliwie. Załóżmy, że się zgodzi ale pozostanie niewidoczny. Wtedy musi namiestnik objąć władzę. Takim jedynie papież, który też wyznaczy swego przedstawiciela . To jedynie Arcybiskup jako król. Biskup jako wojewoda Mazowiecki. Prezydentem Podkowy może być tylko proboszcz. Radę miasta będzie stanowiła Rada parafialna. To mi się podoba. Co na to konstytucja? Powiedziała, że jest bardzo elastyczna i wszystko zmieści.

2017-07-30 15:12:31
Pan Tęczowy Wąs: Rząd rządzi i sądzi. Rozkopie samorządzik?

Partia rządzi. Partia sądzi. Jest szansa, że zreformuje samorządzik. Sędzią SN będzie Prawdziwy Polak. Czysty rasowo Polak \ patriota= wierny władzy wykonawczej i kościołowi/ . Na 300% lojalny wobec władzy wykonawczej. Zgodnie z zasadą: ,,Jedno Państwo =JEDEN ROZKAZ". Czy zaistnieje kiedyś partia bez układu zamkniętego? Co z Konstytucją? Jest jak Biblia- wierzyć teoretycznie i grzeszyć praktycznie. Prawdziwy Polak jest obarczony grzechem pierworodnym, więc grzeszy i spowiada się.

2017-07-24 13:29:44
Iluzja Reform: Politycy- najwięksi iluzjoniści

Politycy są największymi ILUZJONISTAMI. I Kapłani też politycy . Politycy jako iluzjoniści rozdają złote góry przed wyborami. Polityków z opozycji można lekceważyć. Tłum manifestujący nie można. Komunizm zlekceważył tłum i i nie ma komunizmu. Wypadałoby zmieniając ustrój zapytać lud boży o zdanie w referendum: ,, Chcesz ustroju monopartyjnego? Chcesz zmiany konstytucji? ." Kto rządzącemu zabroni robić co zechce? Najwyżej zniknie jak komunizm...

2017-07-23 21:37:02
Reforma S: Jak M. Ogórek wybiera sędziów

M. OGÓREK WYBIERA SĘDZIÓW: DATA URODZENIA? 1991r. CZYLI PLEMNIKI NIE BYŁY ZARAŻONE KOMUNIZMEM. WIDZĘ , POCZĘCIE NATURALNE, BRAK SZTUCZNEGO ZAPŁODNIENIA. Z PRAWEGO ŁOŻA. WSTĘPNIE ZAKWALIFIKOWANY. TERAZ TEST: WIARA? Katolik. PRAKTYKUJĄCY? Tak. KONSTYTUCJA CZY SŁOWO PREZESA? Słowo Prezesa. TU -154 KATASTROFA CZY TROTYL? Trotyl. GDZIE POMNIK L. KACZYŃSKIEGO CZY ? Tylko przed Pałacem na Krakowskim Przedmieściu. KOŚCIÓŁ CZY PAŃSTWO? Kościół. JAKIE GAZETY CZYTA? Do Rzeczy, W Sieci, Tygodnik Powszechny. CZY CZYTA WYBORCZĄ? Nie. UCHODŹCY DO POLSKI TAK CZY NIE? Nie. WYNIK TESTU : 300% LOJALNOŚCI. PRAWDZIWY POLAK. PAMIĘTAJCIE, ŻE CELEM REFORMY JEST: UMACNIANIE WŁADZY, UŁATWIANIE RZĄDZENIA, PRACA DLA NASZYCH LOJALNYCH.

2017-07-23 21:15:20

skomentuj

Zasady:

  • obowiązkowo podajemy tytuł komentarza i swoje imię i nazwisko, nie obrażamy, nie zamieszczamy linków; w przeciwnym razie wpis zostanie usunięty;
  • można używać znaczników html, zwykły ENTER nie powoduje przejścia do następnej linii; należy zaś akapity otwierać znacznikiem <p>, a kończyć znacznikiem </p>
  • należy określić, czy komentarz jest na poważnie, czy też nie;
  • właściciel serwisu może zmienić status komentarza na niepoważny (zwłaszcza, gdy uzna, że nie podano prawdziwego imienia i nazwiska).

twój komentarz (maks 1000 znaków):strony radnych i komitetów

Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu