radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
18 grudnia 2017, godz. 11:46zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
M. Trepczyński: nowa formuła serwisu

Szanowni Podkowianie, z różnych powodów od ponad roku w serwisie radniblisko.pl nie pojawiła się żadna nowa depesza. Czas na nową formułę serwisu. Szczegóły - dalej.

Półtora roku wraz z p. Mirą Gessner, która zasłużyła się 5 latami ciężkiej wolontariackiej pracy dla radniblisko.pl, zdecydowaliśmy, że serwis powróci do źródeł, czyli że zgodnie z pierwotnym planem autorami wpisów będą sami radni. Niestety nie udało się tego zrealizować i przez ponad rok rb milczało. Nadal jednak pojawiały się komentarze do depesz, co uświadomiło mi, że serwis jest potrzebny i nie należy go zamykać. Należało jednak znaleźć nową formułę; prezentuję ją poniżej.


W nowej formule autorami depesz mogą być wszyscy mieszkańcy Podkowy (nie wyłączając radnych), którzy chcieliby informować o działaniach Rady i związanych z nimi sprawach. Powinny to być zatem osoby, które biorą udział w spotkaniach radnych i zaznajamiają się z dokumentami Rady. Osoby te będą związane krótkim kodeksem etycznym (m.in. przy zachowaniu subiektywnego punktu widzenia będzie się od nich oczekiwało powstrzymywania od nieuprawnionych interpretacji, złośliwości czy osobistych przytyków).

Autorzy będą podpisywani imieniem i nazwiskiem, a ich zdjęcia będą się wyświetlały w miejscach, gdzie dotychczas wyświetlały się zdjęcia radnych. Radniblisko.pl nigdy na niczym nie zarabiało, więc również w tym przypadku za teksty nie przewiduje się wynagrodzeń.

Osoby zainteresowane taką formą udziału w życiu publicznym Podkowy uprzejmie proszę o kontakt na adres: mercyn@o2.pl

Dopuszczenie do grona autorów będzie możliwe po osobistej rozmowie.


Zmiana będzie też dotyczyła dotychczasowych komentarzy do depesz. W nowej formule depesze czy artykuły nie będą miały funkcji komentowania tak jak dotychczas. Komentowanie przeniesie się na Facebook, a w rb umieszczoneą zostaną odpowiednie wtyczki z tego portalu.


Dziękuję wszystkim Czytelnikom radniblisko.pl za korzystanie z serwisu i zapraszam do współpracy na rzecz... nas wszystkich.

Marcin Trepczyński, właściciel serwisu

Marcin Trepczyński

2016-07-27 09:44:46

komentarze

Taki Tam: Nic nie robią, nic nie piszą

Radni nic nie robią pozytywnego to pisać też nie mają o czym. A Wyborcy na wzór i podobieństwo Radnych. Inaczej nasz rząd- ten chwali się bardziej niż rząd komunistyczny. Pewnie ma czym.

2017-12-17 10:51:16
Turna-Li-Sta: WYMYŚLAM STARE SŁOWA i NIE STRASZNA MI NOWOMOWA

Niedziela będzie odświętnie. Słowo wstępu: Ależeś Pan Arturze T. Piękny na tym zdjęciu, ażeś rozkochał grono studentek ...{,,LISTY DO M-5"] I to Tyle podlizywania. Popatrzylimże w tv i : 11.11 każdego roku mamy uroczystość państwową. Czasami bardziej, czasami mniej grilową , ogniskami okraszoną... Tako drzewiej bywało. Natenczas anno domini uroczystość jakoby misyjna, religina nastała . Otwierały ją flagi z napisem:,, CHCEMY BOGA" , zamykały napisem,,EUROPA DLA BIAŁYCH". To zestawienie poczęłożesz pytania: JAKIEGOŻ KOLORU BOGA CHCĄ? KTO NA TEGO BOGA? Biały Jaro, bielszy Rydz, czy śniady Jezus albo Czarna Madonna??? Li przeto nadaremno Boga nie wzywają... Toż chyba byli Katolicy, ażesz świadomiż tegoż , iże Jezus miał ciemną cerę? Czy ogon tejże procesyji akceptuje Boga z ciemną karnacją, czy modli się do Czarnej Madonny w wieku emerytalnym z dzieciątkiem na ręku? Czy ogon tej procesyji akceptuje tę świętą kobietę o ciemnej jak Murzynka cerze? Taki to paradoks. Jedna procesyja a hasła jakbyż sprzeczniejszeż. Takiże jest ten świat. Otóż podobno Watykan za karę pedofilów wysyła do najczarniejszejże hej, jako piekło gorącej Afryki. Jakiż grzech takaż kara... {?] Wszystkie dzieci nasze są i że Murzynek Bambo też wiadomoż. A że białe bardziej chronione... Jakżesz świat stary tak i paradoksy były, są i będą...

2017-11-26 12:54:40
Wróż Maciej z Leśnegoecha : Serwis a globalizm

Masz pan rację, że ten serwis jest potrzebny, także po to aby uświadamiać sprawy globalne. Każde globalne ma wpływ na lokalne. Nie każde lokalne wpływa na globalne. Pewnie i Podkowa wejdzie w skład Metropolii Warszawskiej. Bogata gmina to mega kąsek . Mega sponsor tworu zwanego Metropolią. Zazwyczaj bogaty więcej daje na tacę. Nie jest to reguła... Pana serwisko. Pan ma pierwszeństwo w nowym roku inicjacji , a nawet inseminacji 1000 artykułów dać temu serwisowi. Jak przystało na Ojca Założyciela.

2017-02-01 08:31:06
NIEWAŻNE: System 1 rozkazu in ass

Polityka także samorządowa uwielbia ludzi in ass. Wszystko masz stosując in ass. Sie ma, sie nie ma! Im więcej Asów znasz tym większy jesteś As stosując system wchodzenia in ass. Ludzie in ass wykonują każdy rozkaz Asa. Są posłuszni, wierni , mają gumowe uszy. Także wybór sędziów przez polityków nie usprawni działania sądów. Będą to ludzie in ass na rozkaz. Dzięki temu Polska będzie państwem 1 rozkazu .

2017-02-01 08:10:50
Sie Ma i Sie Nie MA: Ściema

Polityka to ściema. Polityka PiS To Mega Ściema. Nazwa PiS- teoria przecząca praktyką. Pytam jakiegoś JK: znasz Hrabio art. 187 konstytucji? Jk:- Stary jestem i słabo widzę ale znam projekt ustawy zmieniający ten art. 187. Czy można ustawą zmieniać konstytucję? Jk: - chyba straciłem słuch. Jaka demokracja? A taka:,,Jeden kraj. Jedna Armia. Jeden rozkaz" . Do tego potrzebna Armia Lizusów. Sami Swoi.

2017-01-31 21:20:30
SENIOR AND Seniorita: Bar ter

Na Uniwersytecie 3 Wieku ,,MOHERANDII" Psor wytłumaczył słowo BarTER. Jezus kazał się wszystkim dzielić, więc wiedzą też . Barter jest ,gdy Antoni dostanie 5 tyś. za wykład w szkole Tediego. A szkoła Tediego dostanie 5 mil. dotacji. Tedi w mediach da reklamę Antoniego i jego kolegów. Uczcie się Leśni ludzie polityki barterowej jak znalazł w Metropolii Warszawskiej.

2017-01-31 21:07:01
SENIOR AND Seniorita: Bar ter

Na Uniwersytecie 3 Wieku ,,MOHERANDII" Psor wytłumaczył słowo BarTER. Jezus kazał się wszystkim dzielić, więc wiedzą też . Barter jest ,gdy Antoni dostanie 5 tyś. za wykład w szkole Tediego. A szkoła Tediego dostanie 5 mil. dotacji. Tedi w mediach da reklamę Antoniego i jego kolegów. Uczcie się Leśni ludzie polityki barterowej jak znalazł w Metropolii Warszawskiej.

2017-01-31 21:05:55
Bór Darzesz: PODKOWA Antoniemu

Projekt 2: PODKOWA JAKO PRZYSZŁA METROPOLIA niechaj zafunduje Antośkowi M. antyterrorystyczną zasłonę w postaci kolumny karetek pogotowia . Cel: kosmiczna prędkość w dowożeniu elit do Imperium Tadeo. Cel wycieczki: nowe pomysły, instrukcje, spijanie pyłku z złoto-bursztynowych kwiatów wiecznie kwitnących . Jeden kraj. Jeden rozkaz. METROPOLIĄ rządzi Metropolita . Najlepiej War-TOruński.

2017-01-31 20:33:10
Mobilki: Popieram obywatelski projekt

Popieram projekt. Obecna ekipa przez 3 kolejne lata uczęszczała będzie często trasą Warszawa- TOruń po instrukcje jak żyć od Ojca Dyrektora. Módlmy się i zachowajmy ostrożność. Pan z Wami...

2017-01-31 14:53:26
SZKLANKA Spiryt and SOK: Projekt obywat trasie W-T obok P

Projekt obywatelski z budżetu miasta:"WITAJ ANTONI ! Nikt Nie Dogoni". Koszt 10Tyś. Elementy projektu: 4 studentów, transparent :WITAJ ANTONI ! Nikt nie dogoni 400 koni! Plakat: Podkowa zaprasza kolumny rządowe na święcenie aut w Kościele Św. KRZYSZTOFA, Transparent: Święcenie chroni lepiej niż ubezpieczenie. Uzasadnienie PROJEKTU: polityka in ass jeśli chcecie być AS.

2017-01-31 14:44:33
Akademikus+ 15%Napoleona+ 8%Tyskie+45%Żóbr: A studenty chcą manify w Podkowie

Było zimno. A tu ekran rozgrzali studenci. Tylko po kiego Diabła tam Mazguła emerytowany student moherandii PRL i Kijowski naczelny wykładowca kreatywnej księgowości. Chyba PiS im zapłacił , żeby ,,upiękrzyli" tę manifestację. Kijowskiego trzeba przebrać za mohera i niechaj zbiera na miesięcznicy na budowę pomnika Lecha, który nigdy nie powstanie . Cóż nie ma w RP organizacji bez kombinacji. Organizacja w szerokim znaczeniu {organizacja, partia polityczna, fundacja a nawet manifestacja itp}. Nawet są tacy co kradną z tacy. Podkowa nudne miasto. Zimno. Ciemno. Trzeba rozgrzać. Może studencka manifestacja i kontr manifestacja za Jarem na króla tego miasta .

2017-01-26 15:14:45
Antonina i Jaroslaw Gdybalscxvy: A gdyby policzyć wszystkie gdyby

A gdyby tak Podkowa byla Królestwem a Królem jej Jaroslaw K. kto bylby Pierwszą Damą i Królową jego sierdca? Zlośliwi mówlią, zie slynny celebryta jego kot. A nie! Króliową bylaby pewna chudzienka plani Direktor zie Stolici. Przyslowie: chłop glową a szyjką jego kręci koblieta. Oprócz rąk Ojca Dyrlektora i koblieca ręko-szyjka poklęca kandydacikiem na nasiego Królia. Łoj zieby On tak mniej zawistny byl , łoj mniej igrał ...

2017-01-26 08:16:09
Wróż Podkowiański i Egzorcysta: Wróżba dla tego serwisu

Podobno rząd wprowadzi prawo zmierzające zlikwidować: TVN, Polsat i upisić Agorę [wyczytane w internecie]. Także widmo obciętych języków jest bliskie. Czy dotknie także ten serwis? Czy umrze on z braku tematów śmiercią naturalną? Czarodziejska kula zamilkła bojąc się o własne i tak marne ale przecież życie...

2017-01-25 19:39:14
Wróżbita Poza Nawiasem: Polityka mił-ości , wendetty a efekt jojo

PiS jako ekstra super katolicka partia uprawia politykę miłości. Czyni dużo dobrego. Jednak nieelastyczna i nietolerancyjna wierchuszka tej partii uwielbia robić cytując Jarosława ,,rozpierduchę", wendettę na każdym kto ma odmienne zdanie. Uciszanie to ich zadanie. Suma sumarum efekt działań pozytywnych równa się działaniom negatywnym i bilans wynosi zero. Gdyby odsunęli wierchuszkę w kąt nie miałby kto strzelać samobójczych goli do bramki PiS. Ustawodawstwo PiS ma mieć wiele pozytywnych zmian w jednych sferach i tyle samo negatywnych niezgodnych z Konstytucją w innych sferach. Gospodarczo obniżenie podatków będzie korzystne jeśli powstaną nowe przedsiębiorstwa, nowe miejsca pracy, nowe podwyżki płac, większe wpływy do budżetu i ZUS. Program 500 plus też ok pod warunkiem, że nie będzie o podwyżek żywności, energii itp. Inaczej ponownie bilans równy zero. To jest wróżba pozytywna. Wróżba negatywna nazywa się efektem jojo. Efekt ten to sukces i luz do końca kadencji PiS a potem defekt w postaci efektu jojo. To co Polacy przez 4 lata dostaną potem muszą oddać 200% więcej. Jednak nie będzie to problem obecnie rządzących. Zbytni strach u polityka rodzi totalitaryzm.

2017-01-25 19:26:40
{}: Być jak antyterrorysta

Pani pyta Jasia : jakich znasz najsłynniejszych polskich antyterrorystów? Odp.: Jarosław K. i Antoni M. są bardzo skuteczni, bo boją się krytyki i strzelają nawet do własnego cienia.

2017-01-25 18:53:18
:-);-): Ekskluziw więzienie

Na niedzielnym obiedzie dziadkowi i babci pokazaliśmy foty Antykaczorów. A dziadek: takie delikatesy to w więzieniu 2 tygodnie nie przetrwają. Twarze takie łagodne, bandziorów nie przypominają. Jak tak dalej będzie,trzeba im stworzyć ekskluziw więzienie dla politycznych. Najlepiej w tym podkowiańskim pałacyku nad stawikiem. I bezrobocie zlikwidujemy w pobliskich wsiach. Podkowę stać, zamożna , 3 miejsce zajęła jako najzamożniejsze miasto. A drugi dziadek mówi, że ma taki tik, jak włączy TV i zobaczy Jarosława K. to wbrew samemu sobie krzyczy:,,S...pieprz...aj Dziadu!". Zdrowaśki zmawia ale nie pomaga.

2017-01-23 10:22:52
Poszukiwany Poszukiwana: Cicho sza

-Ty co tu tak cicho, pusto? I w kącie leżą zdechłe Dinozaury z obciętymi językami. --- Nie tup tak głośno! -Dlaczego? ---Szukają tych demonstrantów sejmowych z16.12.2016 ... -Antykomorów?---ANTYKACZORÓW... - To nie szuraj tak głośno i szeptem mów ! --Dlaczego? - Przekraczamy GRANICĘ. --- JAKĄ? -WYTRZYMAŁOŚCI

2017-01-19 07:18:57
=WNM: Ciężkie czasy dla blogu

PANIE AT jako Ojciec Założyciel i Ojciec Dyrektor tego blogu sam Pan musisz płodzić tematy na tym blogu. Twórz Pan aby blog nie wymarł jak dinozaury! Panie AT idą ciężkie czasy dla tego blogu. Powodują to następujące czynniki: radni ledwo po wyborach nie muszą zabiegać o elektorat, może nie mają się czym chwalić, mieszkańcy większość pilnuje swego nosa tzn,,nie zadzieramy z władzą", ,,nie mamy czasu na głupoty", ,, nie czytamy książek i blogów też"(poza kulinarnymi, plotkarskimi, modą). Pani Mira G. musi zacząć tu szyć i gotować a Pan TA plotkować. Dodatkowo z boskiego polskiego Olimpu na Wiejskiej płynie Wielka Inwigilacja kart telefonicznych pod pozorem zapobiegania terroryzmowi. Pozór to tak Wielki, że większy od Imperium Ojca Dyrektora. Oby walka z terroryzmem nie zamieniła się w terror wewnętrzny. Sms Kocham Panujących -nagroda. Sms: Nienawidzę Panujących- kara. Terrorysta z telefonu nie korzysta. Najmodniejszym narzędziem terrorystów jest Wielkie Auto, którym miażdzą tłum. Największy Paradoks , że obecny terroryzm ominął w ostatnich 5 latach państwa, które mają Największy w Nim Interes i go podsycają do działania USA i Imperium W. Putina. Dziwne też, że UE te dwa państwa nawet nie poprosiła, aby przyjęły uchodźców, którzy są efektem wojen . USA i Rosja mają największe zyski z wojny w Syrii i innych w tym regionie. Jednakże ostatnia deklaracja Trampa : D.T z USA+ W.P z Rosji=WNM wróży pokój na bliskim wschodzie a to oznacza powolną naturalną śmierć terroryzmowi . Może tak albo nie.

2017-01-15 08:12:10
Temat Zastępczy: Powtóreczka z rozrywki jesienią 2017?

Mamy mini Napoleona, którego bronią jest polityka zadymy. Może narodziła się nowa tradycja, którą powtórzy jesienią 2017 : przed uchwaleniem budżetu wyrzucą media z Sejmu. Powrót mediów po uchwaleniu. Dzięki temuTajne Obrady Nad Budżetem. Uprawiają Politykę Deptania Konstytucji, która prowadzi do Trybunału Stanu. Mini Napoleonowi nie straszne Trybunały, bo ma 68 lat, zapewnioną dużą emeryturę i śmierć na karku. Ostatnie podrygi moherowych dziadków. Tylko co z resztą PiS... Kiedy opamiętają się? Odwilż nastąpi jak zawsze 6 miesięcy przed nowymi wyborami i końcem kadencji. Mini Napoleon swoją polityką specjalnie wywołuje protesty- są jego zasłoną dymną . Wielkim Intrygantem jest PiS. Opozycja w dobrym czasie zaczęła i zakończyła protest. Poseł ma prawo do wypowiedzi na mównicy. Ma prawo do protestu w słusznej sprawie. Poseł dostaje pensję za tworzenie i obronę praw. A protest był obroną praw do swobodnej wypowiedzi i powrotu mediów do Sejmu. PiS to zadymiarze i intryganci. Ciekawe kto pociąga za sznurki Napoleona...

2017-01-14 07:32:53
Zapomniane: Tako rzecze Ufo

Pijąc piwko z Wróżbitą Maciejem z Maciejowic podziwialiśmy gwiazdozbiór nad naszym podkowiańskim stawikiem i aleją i pałacykiem . Aż tu jasność nastała. Blask jak się pojawił tak w sekundę zgasł. Przed nami stanęły fluorescencyjne zielone ludki. Ufo rzekło metalicznym głosem:,,...{szyfrem ufian}... powiadomcie elity. Niechaj nie boją się. To nie ataken. 13 o 24 teleportujemy mównicę Sejmową na Wyspę Elbę. W zamian teleportujemy do Sejmu piaskownicę. Dlategóż zabieramy piach ze skarpy nad podkowiańskim stawikiem. Piach wyląduje w piaskownicy. Piaskownica w Sejmie, w niej Jaro K. i inne dzieci z imunitetami. Nadzór nad zabawą dajemy Ojcu Rydzykowi. Gdy zaczną rzucać piachem w oczy Ojciec Dyrektor pobierze karę 100zł na rzecz Kosmicznej Świątyni . Mamy nadzieję, że dzieci w piaskownicy zaczną lepić wspólny zamek. Projekt się nie uda , wtedy Napoleon z Żoliborza wraz z dworem - teleportacja na Wyspę Elbę. W prezencie dajemy wam papier toaletowy. Na nim zapisaliśmy Wam naszą Wszechświatową konstytucję . Tak Spełniamy potrzeby władz ziemskich." Wypili nam piwka, chrupnęli cipsy. Wdmuchnęli piach do kosmo statku. I zniknęli krzycząc: Alleluja i do przodu... jazda bez trzymanki! Wróżbita Maciej z Maciejowa miał wizję: ,, ..." ale zapomniał.

2017-01-13 13:54:07
Los: NIE PISZĄ BO TAKA UMOWA SPOŁECZNA

P.Trepczyński oni nie piszą, bo taki pakt o nie pisaniu w tym mieście zawarto, społeczny układ. Oczywiście komentujący tutaj umyślnie ten pakt lekceważą. Dawno wiedząc o jego istnieniu. Jedno mądre zdanie nawet w pozornie głupim pisaniu warte więcej niż Amber and Gold. Jeśli , jeśli zmieni coś w burdellum w jakim przyszło nam żyć. Wypowiedzi społeczeństwa są rodzajem mini elementu demokracji bezpośredniej. Radni nie piszą, więc utajniają wiedzę. PiS rządzi , więc im mniej wie tym lepiej. Z drugiej strony wzór idzie od góry :PiS utajniał się , więc wzór idzie od góry i schodzi na dół.

2017-01-12 16:29:11
Tetmatematjerjor: Przerwa Tetmajer

Król JK ogłosił za pośrednictwem marszanda czy Marszałka przerwę w komedii{sam tę sytuację tak ochrzcił}. Jako ojciec , który spłodził tę komedię teraz myśleć będzie do 25 jak swego dziecka życiem pokierować. Jak tu żyć? Jaką intrygę wyreżyserować? A w Podkowie cisza, spokój , radni nie mają tematów do publikacji. Nuda. Może ku pokrzepieniu serc chociaż Ufo wyląduje na tym słynnym stawiku. Lepszy rydz niż nic.

2017-01-12 14:04:52
Fani: Orszak dla ELVISA

Jako fani Elvisa chcemy zorganizować wesoły marsz w jego miesięcznicę . Zaczniemy pod pałacykiem nad stawikiem a skończymy na Wiejskiej. Rozluźnimy atmosferę. Wypędzimy szatana z Sejmu. Znaczy zrobi to nasz Egzorcysta -fan Elvisa. Egzorcysta widział jak Szatan skacze z Kaczyńskiego na Marszałka, gdy głos odbierał, potem wszedł w Muchę i śpiewała: nie bucz Donald kiedy odjadę, sercem bedem przy tobie w Brukseli. Szatan posiadł też Donalda T . Teraz wszedł w Tych przy mównicy . Po diabła tam jeszcze stoją. Gdy Szatan znów wejdzie w Marszałka a ten ponownie głos odbierze to niech tam staną. Teraz akysz w ławy sejmowe. Jednak najgorsze, że jednocześnie i trwale Szatan wessał się w Napoleona z Żoliborza. Przydomek tak trafiony, że Napoleon w grobie się przewraca. Ani umysł Napoleona, ani strategia i najważniejsze odwagi brak. I Ducha Napoleona w nim brak ale jest warszawskie cwaniactwo . Napoleon miał 25 lat i był generałem. Nasz boi się własnego cienia. Konia też się boi. Egzorcysta niezbędny w Sejmie. Myśli posłów oczyścić trzeba.

2017-01-12 06:23:44
Antygona: W cieniu miniaturowych brzóz pędzi królewski wóz

Z wpisów na Nk: piękna ta nasza podkowiańska aleja , szeroka w sam raz na miesięcznice króla Jaro-Sława. Widać, że to prawdziwy Polak patriota, praca dla niego najważniejsza. Tak ważna, że zapomniał na miesięcznicy odczytać nazwiska wszystkich , którzy zginęli w katastrofie. Nakazał odczytywać na wszystkich państwowych uroczystościach, więc inni służący to nadrobią. Z tego wynika, że dla Jaro-Sława sprawy partyjne, państwowe ważniejsze niż prywatne, bo o swym Śp. bracie nawet nie wspomniał. Nawet Śmierć jego służką . Śmierć jako rumak ciągnie królewską karetę na szczyty władzy. Ujarzmił śmierć i jest Wielki.

2017-01-11 20:43:15
Antoni i Antonina Non-Komentpersonanongrata : Aleją gwiazd, aleją brzuz biegniemy ty i ja

Dla potencjalnego króla Jarosława niektórzy wysadzają brzozami aleję biegnącą do pałacu Jarosławskiego nad stawikiem. Brzozy jako żywe pomniki przyrody. Pomników przyrody nigdy nie za dużo. Aleja będzie spełniała rolę lądowiska dla areoplanów królewskich ]projekt miłośników króla[. Inni piszą na fb, że jako wyborcy chętnie zafundują z budżetu parlamentarzystom ]560osób[ skok ze spadochronem ale grupen. W antagonistycznych zestawach, przykładowo: Jarecki K., Antek M., Petru, Schetyna i instruktor. Związani razem i jeden spadochron. Instruktor aby miał kto za sznurek pociągnąć. Wspólny skok grupen w nadziei, że zaczną dbać o kraj. Nie będzie poprawy w następnym kwartale skok bez instruktora ale nad Bałtykiem. Nie będzie poprawy to skok bez instruktora nad Giewontem. Aż dziw, że ten kraj istnieje na mapie Europy po 30 latach rządów tych dziadków moherowych i ich synków władających wszystkimi partiami. Cóż ... nie zabija się kury znoszącej złote jajka.

2017-01-11 09:20:29
Antoni i Antonina Non-Komentpersonanongrata : Aleją gwiazd, aleją brzuz biegniemy ty i ja

Dla potencjalnego króla Jarosława niektórzy wysadzają brzozami aleję biegnącą do pałacu Jarosławskiego nad stawikiem. Brzozy jako żywe pomniki przyrody. Pomników przyrody nigdy nie za dużo. Inni piszą na fb, że jako wyborcy chętnie zafundują z budżetu parlamentarzystom ]560osób[ skok ze spadochronem ale grupen. W antagonistycznych zestawach, przykładowo: Jarecki K., Antek M., Petru, Schetyna i instruktor. Związani razem i jeden spadochron. Instruktor aby miał kto za sznurek pociągnąć. Wspólny skok grupen w nadziei, że zaczną dbać o kraj. Nie będzie poprawy w następnym kwartale skok bez instruktora ale nad Bałtykiem. Nie będzie poprawy to skok bez instruktora nad Giewontem. Aż dziw, że ten kraj istnieje na mapie Europy po 30 latach rządów tych dziadków moherowych i ich synków władających wszystkimi partiami. Cóż ... nie zabija się kury znoszącej złote jajka.

2017-01-11 09:18:09
Jaro Jarol- M-Y: Bum w procentach

W Podkowie jest 95% bogatych i 5% biednych. Tak wygląda bum. Lepiej niż w Monako, Emiratach Arabskich. Trzeba ogłosić Republikę Podkowiańską albo Księstwo, Królestwo . Wybrać Króla... Króla Jarosława?

2017-01-10 08:51:48
J.E.: C.d.n

Oczywiście są wyjątki od poniższych reguł.

2017-01-09 22:43:18
J .E.: B po co b?

Po co biedni bogatym? Mają głosować na bogatych i im buty lizać. Podnosząc jego ego.

2017-01-09 22:40:53
Zenobi Zezwszczęście: Pod dla bog a moż n

Violetty VillAS interesuje a co ma powiedzieć zwykły zjadacz chleba pokazany u Jaworowicz ? Taki biedny, pomęczony, pogada u Jaworowicz i ... A potem jak był biedny tak będzie. Jak był męczony tak jest dalej. Jak miał problem tak ma . I dodatkowo w pakiecie jest śmieszniejszy niż był . A Jaworowicz ma temat numer 2017 i jak była bogata tak jest bogatsza o kolejne tantiemy z emisji tematu.

2017-01-09 22:11:59
Sekcja Selekcja: Bum w Podkowie a selekcja naturalna

Ktoś tu napisał, że w Podkowie jest bum. Jest bogatych wielu a biednych maleńko. ...bo bogatych każde miasto pożąda mieć na wieczność. Biednym należy podcinać skrzydła i wymiatać poza miasto. Aśsio na przedmieścia . Im dalej tym lepiej. Wtedy zostanie w mieście sama esencja, delicja, elita, najlepsi z najlepszych. Taką politykę ma wiele miast, urzędów, uczelni. Nawet proboszczowie wolą bogatych jako filary miasta- kościoła. Taka Violka Villas artystka o światowej karierze, mega super ekstra kosmo talent. Słuch absolutny. Zamieszkała w mieścinie Lewinie Kłodzkim jako sławna, mądra, bogata. Mieszkańcy tej mieściny oszaleli z radości. Powstały piekarnie, salony fryzjerskie, wiele sklepików o nazwie Viola, Violetta itp. Żywili się cieniem tej sławy. Villas przestaje bywać na szklanym ekranie. Popada w długi, osamotnienie itd, itp. Gdzie ją wszyscy mają? Tam gdzie gwiazdy nie zaglądają... Tam kończą się j.elita... Tam mają ją mieszkańcy, media, sławni i bogaci. Media nadal żerują na jej nieszczęściu, starości, chorobach, samotności. Media, które latami żywiła swoim talentem, urodą, młodością. Media są krwiożercze, snobistyczne . Media i ludzie kultury winni ją odwiedzać, zapraszać i wspierać w nowej pasji. Woleli pokazywać jej upadek w ich mniemaniu. Taki jest świat.

2017-01-09 19:45:03
Ty Wy My: Dziwny jest ten świat

Koalicja po wypędzeniu dziennikarzy utajnia obrady Sejmu. Nie wiadomo czy ustawy uchwalają i głosują babcie moherowe czy PiS posłowie? PiS daleki od swej nazwy tworzy nową politykę maf..., rodzi się donkorleonizm. Czyli zasady nie działają i prawa też. Opozycja winna opuścić Sejm na jakiś czas. Marszałek zabiera głos trzeba składać pisemne wypowiedzi i petycje. Zabrałeś głos daję Tobie Marszałku pisemną wypowiedź. Odczytaj sam lub zostaw w aktach Sejmu jako utajnioną.

2017-01-06 13:54:15
Nazwisko Imię: Tytuł

W Sejmie w większości posłowie PiS zasiadają. Posłowie innych partii, więc mogą pojechać na wspólne wakacje w Portugalii, Peru, Brazylii , Meksyku na 3 lata. Chyba, że w PiS nastąpi rozłam. Mogą opozycjoniści także wzorem Zagłoby zastosować fortel. Stając na mównicy sejmowej nada gadać nowomową: Ave Cezar Jarosław. BĄDŹ pozdrowiony polski Faraonie wraz z doradzającymi Kapłanami. Żyjcie wiecznie. Taki Powrót posłów . I Powrót mediów komplementacyjnych z formy bezkrytycznej. Idzie nowe. Tak traktujcie władzę . Ćwiczmy więc w naszym rajskim Ogrodzie: Ave radni. Bądź pozdrowion o Boski podkowiański Faraonie Arturze.

2017-01-05 23:51:33
JAKO TAKI: Petru podziękuj Pisowi

Petru to, Petru tamto. W Trwam Petru, w siostrzanych Wiadomościach Petru, w braterskim Info Petru, w bliźniaczej 2 Petru. Media modlą się do Petru. Parlament wpadł w lament : PETRU. Co zrobił? Panie nie wiem? Petru. Podobno jakiś gościu z gościówą dostali pensje i zaśpiewali ,,oszalałem", polecieli na urlop robić 500+. He, Panie to tak jak mój sąsiad... Petru tyle razy słyszane zapamiętane. Co robił-zapomniane. PiS zakochał się w Petru. Może zrobią koalicyjne 500+? Petru dostał wabik od PiS- prezent gwiazdkowy -darmową reklamę. Gdy Petru zakończy posłowanie dostanie pracę w reklamie i plakat: Piękna z Petru w Peru szukają demokracji -emigrantki z PL . Następny kierunek Korea... Nikt nie zapamięta co robił ale Petru zapamiętają. A Pan Panie Trepczyński nie licz, że podpiszemy się i dodamy zdjęcia. Nikt z nas nie jest tak piękny i fotogeniczny jak Pan i Radni podkowiańscy. Poza tym nie widzisz Pan w jakie czasy nastały? My nie chcemy emigrować ani jak Sokrates z Aten być banitami z Podkowy.

2017-01-04 08:56:12
Ygreciński Iksiński: Pensja minimalna dla parlamentarzysty

W ramach ,,współpracy na rzecz wszystkich" skoro radni nie piszą to ja głos zabiorę: Chcesz bumu dla tłumu to dajmy parlamentarzystom WSZYSTKIM pensję minimalną. Wtedy zadbają /może/, żeby był bum gospodarczy i wszyscy mieli bum-pensję. Parlamentarzysta ma bum-pensję i z nikim się nie podzieli i o nikogo dbać nie musi . Mamy 460 parlamentarzystów z pensją Netto 20.000 zł. Dajmy im minimalną 2.000zł BRUTTO. Wskaż różnicę: między 20.000zł NETTO razy 460 a 2.000zł BRUTTO razy 460.

2017-01-01 23:49:30
Oko Oko: Bum tararara bum

Potańczyliśmy, pośpiewaliśmy ,więc : Zapraszamy do Podkowy, ponieważ tu jest BUM, był i będzie BUM gospodarczy. Dla wszystkich starczy. Zamieszkaj tu z nami a bum tobie damy. Bum tarara bum. Parlamentarzystą zostań a dostaniesz bum-pensję. A pozostali zjadacze chleba dostaną w 2017 bumpodwyżki: gazu, wody, energii, żywności, paliwa, bumOC itd. Tak mówi pani z tv z wolnych mediów. Parlamentarzysta z opozycji ma bum-pensję i dodatkowy bonus od koalicji nic nie musi robić . Siedzą i milczą i extra kasa za to. Wymarzona robota. Ustawy same się robią bez opozycji . Bez mediów a więc bez wyborców. Tak to zamknęli opozycji kuchnię parlamentarną na kłódkę i nie może gotować ustaw. A po cholerę Polacy w wyborach wybrali posłów opozycji, żeby nic nie gadali... Na opozycję też miliony głosowały. Niech miliony widzą co mądrego lub głupiego ich poseł, senator mówi. Po co te demowybory? Po co ta mównica? Stanie X na mównicy z kartką ,,wolne media" i mówi: mamy wolne media tak wolne, że zwolniliśmy je z pracy w parlamencie, aby lud nie widział co gadamy. Wolne media jak w Rosji za Stalina. [{Słowo od narratora: Czytelniku młodego pokolenia zwróć uwagę na nazwisko ,taka władza Stalina jakie nazwisko Stal i lina}]. Na co Mar.szał.ek : ,, odbieram panu głos". To po to miliony głosowały na X, żeby nie mógł w Sejmie mówić! Ależ może, ale pochlebstwa. Chcesz chleba, więc mów po-chleb-stwa. Co to za Par.lament czy tak działa Parlament ? Parlamen. I co mnie to obchodzi? Nikt mi za to nie płaci, żeby mnie to obchodziło. Tylko w sklepie więcej zapłacę. Jeszcze więcej mogę oberwać, więc nie kalkuluje się. Milczenie złotem. Chyba złota nie lubię. I tak tego nikt nie czyta, bo nikt poważny tu od 1,5 roku nie pisze ... Radni nie muszą pisać i tak będą bum-radnymi.

2017-01-01 23:02:38
Mikołaj Świetny: Życzenia na 2017:BUMU Gospodarczego dla ciebie , dla mnie , dla każdego

Życzymy wszystkim bumu gospodarczego dla każdego. O ten bum niech zadba polityków tłum. Mają najmądrzejszych uczonych, profesorów, ekonomistów, psychologów, pedagogów, wynalazców szalonych. Czas wykorzystać ich głowy do szybkiego bumu budowy. POlitycy świat zwiedzają, podróże kształcą, tą wiedzą kraj rozwijają. A nie tylko o swoją kabzę dbają. Zamiast budować 500+ slumsy dla biednych, niech wskażą biednemu drogę jak pracować aby bogactwo sam sobie, każdy Polak wygospodarować. ,,Co z tego, że w slumsach zamieszkamy jak pracy nie mamy, slumsów nie utrzymamy"- powiedział Iksiński, co ma 10 dzieci. A pan Zenobiasz Tobiasz na to:,, Już sie te polityki i te kleryki , co 30 lat nami rządzą nachłapały same dla siebie wyssały, świątyń, Amber Goldów nabudowały, więc teraz niech dla nas wszystkich działają albo wszystkie partie niech spadają na Marsa. I te co w ciągu 30 lat w rządzie siedziały, bilet w 1 stronę". A na to Pani Ania:,,TERAZ JEST TAK ROBImy, robimy , garbu dorobimy. Na par.lament na partie robimy " Na to pan Inocenty przejęty: robim a oni 30 lat przekręty i te Kaczory Święty i ten Donaldinio wniebowzięty Unią zajęty. Oni jednakowe. Tak grają, że nienawidzą się, a w kuluarach tak kochają się, że w karty grają i wódę razem chlają." Na to Pani Stefa :,,tak być dłużej nie może . Nie pozwól Boże." Także Pani Franiu zginęli tacy wspaniali jak zostali doskonali... Kraj na dorobku to taki , gdzie najpierw politycy i kościół dorabiają się a końca nie widać.

2016-12-31 14:45:55
Pani Frania: Żal mi ich

Nie wiem czy Bóg jest i jaki jest? Dlaczego pozwolił aby tylu wspaniałych ludzi zginęło w 2010 w katastrofie Tu-154? Jeśli jest to chyba stary, głuchy i ślepy.

2016-12-31 12:13:24
Hindu: Najpiękniejszy prezent

Opowiem wam : w oknie mam piękny kwiat. Właśnie kwitnie ślicznie. Wróży to w kolejnych latach pomyślość tej roślinie, gdyż zakwitnie jeszcze piękniej. Taki kwiat to najpiękniejszy zimowy prezent. Tym bardziej piękny, że okno całe. Znaczy, że podkowiańska tradycja wybijania okien na szczęście wymarła. Onegdaj rzucano kamieniami w szyby radnych i burmistrzów . Cel zbożny : zapewnienie szczęścia i pomyślności w Nowym Roku.

2016-12-30 11:14:51
Jeden za 1000000 : Pora na Horrora a w nowym roku radujmy się.

Gdyby moją rodzinę latami dręczono ,jak teoretycznie napisał Stefan Barczysty to znikłaby we mnie wiara w Boga i ludzi. Horrory to teoretyczne odpukać w niemalowane . Pan Trepczyński w nowym roku napisze o czymś wesołym , o czymś z czego możemy być dumni jako Podkowianie. Musi Pan to zrobić , ponieważ smętne myśli błądzą w sieci. O ile ktoś to czyta. Właśnie eureka! Napisz Pan coś ciekawego, żeby czytano ten portal albo zapomną , że istnieje.

2016-12-29 23:17:31
Pan Tadeusz: Informuj Pan

Panie redaktorze sam pan widzisz, że musisz sam zainicjować nowe tematy i nowe wpisy. Jak ludzie w komentarzach o Mikołajach, prezentach i polityce piszą to musisz pan sam o swoim mieście napisać coś miłego. Może gdzie na Sylwestra w Podkowie można pójść? Gdzie na basen, lodowisko?

2016-12-29 22:28:18
Stefan Barczysty: Jak zameldujesz nie dokuczaj

W prezencie od Mikołaja dostała mi się ustawa o ewidencji. Oj liberalna to ustawa. Meldowanie jest tylko dla celów ewidencyjnych. I trzeba być w porzo wobec tych zameldowanych. Nie wolno im dokuczać. Trzeba wytrzebić stare nawyki rodem z PRL. Czyli nie wolno wyłączać prądu, wody, odcinać od pomieszczeń, zamykać pokoi czy kuchni. Gdyby ktoś wywalił meble do piwnicy to musi przynieść i postawić w miejscu, z którego je zabrał. To kradzież i niszczenie. Nie wystarczy na spowiedzi wyznać grzechy. Zwierzęta, gdy im wodopój wyschnie muszą migrować szukając nowego wodopoju. Dobrowolnie tego nie robią. Zostały do tego zmuszone. Z ludźmi jest tak samo. Jeśli swoimi czynami utrudniałeś życie lokatorowi nie będzie łatwo go wymeldować. Sąsiedzi to dobrzy samarytanie i zawsze pomogą, chyba że sami łakną zamienić swoje cztery kąty w ośmiokąty. Nie utrudniajcie życia innym, gdyż strzelacie gola do własnej bramki. Oczywiście w Podkowie jest super ekstra i to są rozważania czysto teoretyczne spowodowane wspomnianym prezentem pod choinką. Mikołaj mówił, że w tym mieście ludzie bardzo modlący, praktykujący i nikt nikomu nigdy krzywdy żadnej nie zrobił w tym miasteczku.

2016-12-29 22:20:25
Zenobian Namejko Tetko Krednko: Sam informuj Pan

Nie piszą radni, może leniwi, może bojaźliwi. Pisz Pan Sam. Informuj Pan o najważniejszych sprawach . Boją się wyborców aż pouciekali z tego forum. Może mają coś do ukrycia. Powodzenia. Czekamy.

2016-12-26 08:06:44
Pscułka Grźegźulłka: Pan łysy

Pan radny łysy tez jest bardzo ładny, uśmiecha się. Ładnie. Babcia mówi łysy duzo ciastosteronu ma czy coś takiego. Babcia ma dla ładnego łysego 2 córki po 35 ale przed 40 stryjka ciotecznego co ojców nie mają, bo in vitro je zrobił. Albo jakoś tak. Jakby coś panu ładnemu łyszemu z kobietami źle wyszło. Nawet kacyńskiemu babunia sykuje wdówkę katolickę lat 58 o chrześcijańsko pięknym imieniu Maryja albo młodsą lat 30. Pan carny ładny. Pan łyszy też. Babcia ma dobre oko i nowe okulary przeciwsłoneczne.

2016-12-24 06:33:46
Pscułka Gżegźułka: Pytanie i odp.

Nik tu nie pise , ponieważ, gdyż, że, iż wsyscy pisą w innym miejscu. Tak mówi babcia Ilusia. Babcia mówi, ze wsyscy tu ładni ale pan jest bardzo ładny i ma 2 córki do 25 lat jakby co, na Sylwestra. Babcia mówi, źe Kacyńskie będą Santo Subito czy coś takiego, jakby, co

2016-12-24 05:52:02
XY: Do eksmitowanych

Twojemu sąsiadowi ani gminie bez wyroku eksmisyjnego nie wolno wyrzucać, ruszać twoich rzeczy, mebli itd. Nawet jeśli pomieszczenie jest wspólnie użytkowane z innym sąsiadem [korytarz, kuchnia] . Nie wolno wyrzucać do piwnicy, na podwórko itd. Jeśli ulegną zniszczeniu będzie ów sąsiad płacić za to . Teraz nawet z sądowym wyrokiem eksmisyjnym od 01.11 do 31.03 nie wolno eksmitować ani ludzi ani ich majątku. Jest okres ochronny. Wesołych świąt .

2016-12-01 11:48:21
Listopadowe Salvadore: antykoncepcja prawna dla wszystkich burmistrzów

OBOWIĄZUJE ZAKAZ EKSMISJI OSÓB I RZECZY OD 1 LISTOPADA DO KOŃCA MARCA. JEST TO ŚWIĘTA ZASADA PRZESTRZEGAĆ JEJ NADA I NIE SPOSÓB RUSZYĆ TAKICH RZECZY I OSÓB. AMEN.

2016-11-30 23:26:31
Listopadowe Salvadore: antykoncepcja prawna dla wszystkich burmistrzów

OBOWIĄZUJE ZAKAZ EKSMISJI OSÓB I RZECZY OD 1 LISTOPADA DO KOŃCA MARCA. JEST TO ŚWIĘTA ZASADA PRZESTRZEGAĆ JEJ NADA I NIE SPOSÓB RUSZYĆ TAKICH RZECZY I OSÓB. AMEN.

2016-11-30 23:26:21
Marcin Trepczyński: odpowiedź do p. Sylwi

Szanowna Pani Sylwio, uprzejmie proszę o kontakt na adres mercyn@o2.pl

2016-09-27 23:58:24
Sylwia: Do Jana Jan

Chodzi mi o próg spowalniający . Na Bluszczowej jest chodnik i zdaję sobie sprawę , że wiele ulic w Podkowie wymaga remontu i na wielu nie ma chodników. Nie chcę kolejnego remonty czy dużej inwestycji tylko jednego, jedynego progu spowalniającego. Nie sądzę aby koszt wybudowania go był tak ogromny , że pozostałe ulice pozbawione były by remontu. Na Bluszczowej jest jedno miejsce gdzie trzeba przejść z chodnika po jednej stronie na drugą stronę i chodzi mi tylko o to miejsce (róg Bluszczowej i Sasanek). Proszę mi nie pisać o progu spowalniającym przy szkole KIK , który wg. Pana jest od ośmiu lat. Nie było go wcześniej. W większości miast czy wsi ruch na ulicach przy szkołach jest spowalniany i tylko o to proszę. Jeżeli uważa Pan , że jest to moje " widzi mi się" to przykro mi . Pozdrawiam

2016-09-22 15:48:30
Janek Jan : do p. Sylwi

O jakim ograniczniku Pani mówi obok szkoły KIK? O progu na ulicy Modrzewiowej, który jest w tym miejscu pewnie już jakieś 8 lat? To ulica w samym centrum, jak można było przez tyle lat nie zauważyć progu? No i jak można się wściekać, że pod inna szkołą, przynajmniej w Pani teorii dzieci mają bezpieczniej? A Bluszczowa zdaje się jest nową ulicą wybudowaną nie tak dawno i ma chodnik, po którym dzieci mogą bezpiecznie się poruszać. Jest bardzo wiele ulic, bez chodników, gdzie jeżdżą bardzo szybko samochody i też chodzą po nich dzieci.Co pani na to powie?

2016-09-20 19:50:29
Sylwia: Zapytanie c.d.

Nie odpowiedział mi Pan, więc nie wiem czy formuła zaproponowana przez Pana nadal jest aktualna. Jeżeli miałabym możliwość, chciałabym napisać o moich staraniach, na razie tylko w formie ustnej prośby ( piszę na razie bo czekam na odpowiedź ze starostwa i wydziału komunikacji o staraniach lub ich braku ze strony urzędu miasta Podkowa Leśna) o ograniczniki prędkości na ulicy Bluszczowej. Mieszkam tam , mam też syna, który chodzi do szkoły samorządowej. Codziennie w czasie roku szkolnego widzę co dzieję się w określonych godzinach na mojej ulicy. Nie rozumiem dlaczego urząd potrafi wywalczyć ograniczniki na ulicy Wrzosowej a przy szkole już nie. Nie muszę dodawać jak się wściekłam jak zobaczyłam ogranicznik przy szkole KIK!! Jak ma to rozumieć? Jedna szkoła jest bardziej uprzywilejowana od drugiej? Podpiszę się także pełnym imieniem i nazwiskiem aby wiedział Pan , że nie jestem jakimś " trollem" . Mogę też przesłać zdjęcie. Pozdrawiam Sylwia Wojtyńska

2016-08-30 22:02:26
Sylwia: Zapytanie c.d

Przepraszam , byłam na urlopie i nie mogłam odpowiedzieć Panu wcześniej. Pisze Pan , że osoby publikujące będą po części publicystami ( dziennikarzami) ale nadal będą publikować pod własnym imieniem i nazwiskiem z dołączonym zdjęciem. Nie uważa Pan , że to już jest i tak odpowiedni poziom odpowiedzialności za słowo? Rozmowa osobista i ewentualne dopuszczenie do publikacji ( celowo piszę ewentualne) dla mnie nadal jest formą cenzury. Albo depesze mogą pisać wszyscy mieszkańcy albo tylko wybrani i nie wiadomo jakie są kryteria. Nie podlega dyskusji , że publikację muszą mieścić się w normie ogólnych zasad obiektywności czy moralności dlatego tak zdziwiła mnie ta " rozmowa osobista". Może Pan przemyśli tą formułę? Pozdrawiam Sylwia

2016-08-22 19:40:44
Robert: hm

A co to jest podstawowe zaufanie?

2016-08-10 21:17:29
Marcin Trepczyński: odpowiedź na pytanie

Dzień dobry, dziękuję za to pytanie. Autorzy tekstów nie będą komentatorami jak na forum czy na fb. Osoby te będą po części publicystami, po części dziennikarzami; z tym się wiąże odpowiedzialność. Dlatego też muszę wiedzieć, kto będzie publikował, i muszę też mieć choćby podstawowe zaufanie do osób, które będą to robić. Pozdrawiam!

2016-08-09 22:22:41
Sylwia: Zapytanie

Witam. Jeżeli mieszkańcy będą mogli publikować własne depesze, pod własnym nazwiskiem i ze zdjęciem to dlaczego warunkiem jest osobista rozmowa? Dla mnie to jednak wprowadzenie jakiejś formy cenzury. Pozdrawiam Sylwia

2016-08-07 12:39:07

komentarze niepoważne

Dżokej Frędzią: Piękna niedziela, gonitwa warszawska

Piękny Panie Marcinie - tak o Panu mówią moje córki w liczbie 5. Piękna dziś niedziela . Kto może biega po dworze. Pisać nie mają czasu , pobiegli do lasu. Po co? Konstytucja uciekła. Będzie Rewolucja? Wszyscy gonią za Konstytucją po lesie. Ucieka laboga szybciej niż Szewińska stonoga. Ucieka wydziczała, naga ,bo poszarpana cała, podrapana podeptana. A Lud krzyczy do niej: Stój! Zostań z nami leśnymi dziadami. My cię nakarmimy, my ubierzemy, umyjemy , pozszywamy. A ona na to: nie wierzę wam! Lud: Przed kim uciekasz ? Ona Odpowiada: Przed moim Kochankiem Suwerenem. Chce mnie za żonę , a ja nie... Poprzedni kochankowie Suwerenowie nie byli idealni ale... Ci co uciekającą od ołtarza Konstytucję widzieli mówią, że ciemną karnację miała jak Węgierka. Drudzy opisywali jakoby Murzynka uciekała albo była błotem czarnym zachlapana. A trzeci słyszeli jak krzyczała ,,spasiba". Chyba, że to było,, spałam... Powstałam i uciekam"? Echo w lesie jest jak Wieża Babel... Tak zbudzona, wystraszona, wydziczona goni, goni po lesie ... Ucieka... Nawet ją nie dogoni Antoni vel Generał Broni w 400 koni... Czy to Nasza Konstytucja czy Węgierska, Rosyjska czy Murzyńska? Nie wiadomo. Pewnie nie Nasza, ponieważ nasza tv narodowa nie kłamie. Mówi, że u nas Demokracja, która Konstytucji kości nie łamie. Mamy dobrobyt. A jak mówi to Taka Pani dziennikarka czarnowłosa, co w każdą niedzielę na mszy w kościele komunię przyjmuje, Boga w sobie czuje, gdy ząb ją boli zamiast paracetamolu modli się . To jeśli taka śliczna katoliczka to mówi to jest to prawda. Święta prawda i 3 razy prawda! Także niech się pan Piękny Panie Marcinie nie martwi, że nie piszą. Ważniejsze mają sprawy: jedni Miesięcznicę - jeszcze nie wrócili a inni Derby Konstytucja- jeszcze nie dogonili. A w Podkowie cicho, sza, nie ma Mickiewicza... Cicho wszędy, głucho wszędzie, co to będzie?

2017-12-17 11:40:01
Na Fb: Gdzie są wpisy?

Nie ma nowych komentarzy. Poczemu? Wszyscy poszli na miesięcznicę i jeszcze nie wrócili. Niektórzy nie wrócą, gdyż im się to nie opłaca. Za moment nowa miesięcznica. Cóż... Każdy ma swoje hobby. Donaldinio-hobby- piłka , bramka, boiska, stadiony. I jako wprawnego gracza zabrała go międzynarodowa liga. Zastępca-Następca - hobby-wydarzenia religijne. Mnoży je w nieskończoność. Mało kosztowne hobby, milion w tę , milion w tamtę. Jest nadwyżka budżetowa trzeba świętować z ulicą. Ładnie, że brata się z ludem. Swój Pan. Ludzki Pan. Nie to co Donaldinio- światowiec-złoto- bursztynowiec. Nasz Nowy Pan to Narodowiec. Naród i On to jedno... Zwalcza wszelką patologię. Tylko trzeba pamiętać, że patologia najgorsza jest na szczytach. Jak nawałnica, jak lawa, lawina zlatuje ku dołowi. Przygniata . Oddech zabiera. Góra pragnie więcej i więcej, więc dusi dół. Doły kombinują na wzór i podobieństwo Góry. Mali ludzie małe potrzeby. Giganci wielkie potrzeby. Pragnienia , podniecenia, zawiść, emocje, luksus... Lokalny a Globalny...

2017-12-16 21:09:10
KarmiącyLWA: Dlaczego nie piszą?

Dlaczego nie ma nowych komentarzy??? Dlatego, że Wszyscy modlą się. Przeto Czas Wielkich Modlitw Nastał. Czasami jest modlitwa JK {odbierz mu i daj mi} i antymodlitwa DT{oddaj mi moje co dałeś jemu}. A ja co tu robię w taki Czas? Idu sobie , idu nie ma Mickiewicza, nie ma Słowackiego {[...]} Idu , idu i wchodzu w paszczu i czyszczu i ostrzu zęby Lwa , aby rozdrabniał mięso , aby się mną nie udławił jak będzie mnie połykał. Taka karma... Jak Lew zaspokoi głód to Was oszczędzi. Kocham Lwa swego jak siebie samego.

2017-12-10 06:59:21
Ten co zęby Lwa czyści, żeby rozdrabniał : Ale do kogo się modlić

Jedna dłoń ciągnie za wszystkie sznurki. Do tej Dłoni modlić się trzeba. Nie usłyszy, bo daleko... Dłoń ma swoich Apostołów. Oni pomagają ciągnąć za sznurki. Na końcu sznurka jest Mini Apostoł Radny lub Super Mini Apostoł Sołtys. Do nich się modlić trzeba. Taka konstrukcja tego nieba.

2017-12-10 01:55:24
Ten co zęby Lwa czyści, żeby rozdrabniał : Ale do kogo się modlić

Jedna dłoń ciągnie za wszystkie sznurki. Do tej Dłoni modlić się trzeba. Nie usłyszy, bo daleko... Dłoń ma swoich Apostołów. Oni pomagają ciągnąć za sznurki. Na końcu sznurka jest Mini Apostoł Radny lub Super Mini Apostoł Sołtys. Do nich się modlić trzeba. Taka konstrukcja tego nieba.

2017-12-10 01:54:55
LUBIĄCY Wchodzić w Lwa Paszczę: Panu Bogu świeczkę a i Diabłu...

Każdy czas ma swoich Bogów. Do nich Ęlity i Lud modlą się. I ten czas ma swoich Bogów Widzialnych i Niewidzialnego. I niech Taki i Owaki nie dziwi się, że nie dostał wtedy i teraz tego czy owego jeśli modlił się do nieodpowiedniego Boga. Przykład: gdy żył w komunie a nie modlił się do Stalina i jego apostołów na partyjnych zebraniach to mieszkania mu nie zamienili. Tym bardziej jeśli zamiast modlić się do partii rządzącej do kościoła chodził, dzieci chrzcił, kościoły w rodzinnej miejscowości pomagał budować. A Bloki Ztmsowskie trzeba wtedy wznosić było. Natenczas nastał czas zapomnienia, niepamięci. Teraz trzeba kościoły budować, na tacę chojnie rzucać{ dostali 500PLUS jak mannę z nieba a PAN kazał się dzielić}. Kolędującego proboszcza obdarować. I chwalić Pana na Ziemi i w Niebie. Wtenczas i Ciebie i potomstwo twoje obdaruje jak Swoje. AMEN. Modlić się i modlić... Trzeba.

2017-12-07 20:31:19
LUBIĄCY Wchodzić w Lwa Paszczę: Panu Bogu świeczkę a i Diabłu...

Każdy czas ma swoich Bogów. Do nich Ęlity i Lud modlą się. I ten czas ma swoich Bogów Widzialnych i Niewidzialnego. I niech Taki i Owaki nie dziwi się, że nie dostał wtedy i teraz tego czy owego jeśli modlił się do nieodpowiedniego Boga. Przykład: gdy żył w komunie a nie modlił się do Stalina i jego apostołów na partyjnych zebraniach to mieszkania mu nie zamienili. Tym bardziej jeśli zamiast modlić się do partii rządzącej do kościoła chodził, dzieci chrzcił, kościoły w rodzinnej miejscowości pomagał budować. A Bloki Ztmsowskie trzeba wtedy wznosić było. Natenczas nastał czas zapomnienia, niepamięci. Teraz trzeba kościoły budować, na tacę chojnie rzucać{ dostali 500PLUS jak mannę z nieba a PAN kazał się dzielić}. Kolędującego proboszcza obdarować. I chwalić Pana na Ziemi i w Niebie. Wtenczas i Ciebie i potomstwo twoje obdaruje jak Swoje. AMEN. Modlić się i modlić... Trzeba.

2017-12-07 20:30:40
Pytanie: Módlmy się

Dogmaty są po to żeby w nie wierzyć. Ślepo ale wierzyć. A Madonna Czarna aby się modlić. Wierzący pyta. Modli się i wierzy. A dlaczego taka czarna cera, a dlaczego wiek 50 plus? A czy to mama czy babcia? Może to matka św. Jana? Nie pytaj! Wierz i Módl się! A jakiego koloru jest Bóg? Prawda, że ma białą i czarną nogę, czerwoną i żółtą rękę oraz 4 głowy w 4 wymienionych kolorach? Światowid? Jest niewidzialny? Nie pytaj tylko Módl się! Czasy modlitwy nastały. Im się więcej modlisz tym większą masz szansę na wolność z receptury Grechuty...

2017-12-05 19:44:37
Pis ak: Pisać czy nie pisać

Większość zagłosowała : nie pisać. Powód; brak anonimowości. Dbałość o własne interesy

2017-07-29 19:53:53
ZIKON: nas nie dogoniat, nas nie dogoniat

Egzamin na prawo jazdy. Gościu rzuca wapros: jaka jest dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym? Antek odpowiada; minimum 150 dla kolumny pojazdów rządowych . Egzaminator: manewr omijania niewygodnych przepisów masz opanowany.

2017-01-31 21:31:02
Akademiksus2017\30%+ 4%Żubra+ 5%Wina marki W: A gdyby tak karę śmierci

I tak studenci bimbając sobie wygdybali : a gdyby tak ;sędziów wybiera i odwołuje Parlament. Wprowadzono karę śmierci. Takie ustawy bez zmiany konstytucji. A gdy zadzwoni Antoni do Sędziego, który sądzi Generała Broni. Antoni :,, wyrok brzmi zwolnić z pracy i zdegradować do szeregowego Generała Broni". Sędzia :wykonano. Sprawa Antykaczora co protestował w każdą niedzielę i 10-tego i 18-tego przed Wawelem aby eksmitowano Lecha i... dzwoni Jarosław do Sędziego: skazać na śmierć Antykaczora za zdradę stanu i terroryzm. Wyrok Sędziego : kara śmierci . A gdy miną lata , a PiS w opozycji. Ktoś zada pytanie, czy wyroki sędziów wybranych tylko przez Parlament były zgodne z Konstytucją, jeśli ustawa o wyborze sędziów i karze śmierci była niezgodna z Konstytucją ? Kara śmierci - narzędzie terroru .

2017-01-26 09:58:25
Zimbiak: Widzieć Paranoicy

Ja być z Zimbabwe. Ja studiować w wasz kraj. My z kolegami bimbać do rana i także czytać ta serwisa. Ja wam powiedzieć, co widzieć jak patrzeć w telewizor: Wasz Kraj POLSKA rządzą Paranoicy

2017-01-26 08:36:58
Imie Nazwisko: Chichot historii i czarna polewka

Kto rządzi Polską ? Wyselekcjonowani. Kto i kiedy dokonał selekcji? 1981-1989 władze PRL. Ale jak? Obserwowali w,,S" KTO JAKI JEST i swoich też. Swój wierny wszystko miał i ma. Jakich? Selekcja na wzór i podobieństwo panujących i takich co się dogadać umieją, co im łbów nie urwią. Po co? Strach przed szubienicami i gilotynami. Strach przed rewolucją na wzór francuskiej. Świadomość, że nowe jest nieuniknione. Jaki efekt? Brak odpowiedzialności jednych i kiepskie rządy po 89 roku drugich. Co najgorsze w stanie wojennym? 100 osób zabitych i pustki w sklepach. Jeden powie 100 osób to mało tyle co w TU-154. Jednak nikt nie powinien zginąć!!! Ludzie manifestowali i strajkowali. Tłum nie strzelał. Za odmienne poglądy nie wolno zabijać. Drugi powie jakie pustki w sklepach, kupowaliśmy w peweksach i butikach. Bogaci tak kupowali. Ustawieni załatwiali po znajomości. A fabryki pełne wszystkich produktów i w rolnictwie urodzaj. Taka organizacja popytu i podaży w kraju to zbrodnia. Generuje nową generację i niepotrzebne dręczenie ludności. Pieniądz nie miał wartości. Wartości też straciły na znaczeniu w kolejnym rządzącym pokoleniu.

2016-12-28 03:53:51
Bez Pieprz Vanilia: Wolność czy prywata, smak władzy

Jutro nigdy nie umiera dla opozycji, gdyż historycznie patrząc PiS dwie kadencje z rzędu nigdy nie rządził. PiS w politycznej kuchni jest specjalistą od przesolonej zupy. Wygrywają i idą wstecz ku samozagładzie. W miesięcznicach jest tak wiele polityki i prywaty, że Jezus z krzyża uciekł. W kościołach coraz mniej wiary . W co wierzy ojciec Rydzyk? Prawa i sprawiedliwości najmniej w PiS. Co ustawa to ograniczanie wolności. Kaczyński obrońca wolności na ten nius Stańczyk uciekł z obrazu Matejki i pod mównicą Sejmu gorzkie łzy leje... Dajmy Jarkowi szansę mówi babcia w berecie z puszystej wełny , może zaryzykuje i obniży podatki od 15% do 18% dla fizycznych, VAT do 16% z 23%, może dla młodych do 23 roku podatek zrobi 7%, pozostali 17%. Może zbuduje fabryki, które zniszczył. Może same powstaną manufaktury dla polskich patentów. Może będzie wzrost gospodarczy. Może wszyscy będziemy żyć lepiej. Wtedy wystawimy jemu pomnik. Wtedy zrobimy na Wawelu łóżko piętrowe i położymy po śmierci także Jarosława nad Lechem. Wtedy Jutro będzie PiS na 2 kadencję. A teraz Ogórek mówi, że jesteśmy rajem pędzonym na 500 plus.

2016-12-27 19:29:40
Vanilia Bez Pieprz: O.GÓR.EK IN FUTURE

Scena 5 akt 1 do filmu ,, Ogórek in Future": przed zebraną opozycją czyli Leszkami, Palikotami i innymi miernotami politycznymi{bo wszyscy politycy RP to miernoty w porównaniu z samotną matką wychowującą jedno lub 3 dzieci z pensji minimalnej} stoi nasza najładniejsza ex kandydat na Prezydenta , nasza Miss gracji, kreacji i dyplomacji Ogórek. Pani Ogórek puszczając oczko do opozycji mówi: JUTRO NIE UMIERA NIGDY...

2016-12-27 01:32:00
Pieprz Bez Wanilia: Bezrobocie Ogórek

I w ten sposób bezrobocie w rodzinie Ogórków zawsze wynosi zero. A jakie jest bezrobocie w waszych rodzinach czytelnicy?

2016-12-26 23:41:16
Pieprz bez wanilia: Być jak Ogórek

Pytam Panią Ogórek: lubisz ogórki? Odpowiada: a ty lubisz? Ja: nie lubię. Pani Ogórek: ja też nie lubię. Na to odzywa się Rydzyk: ale ja lubię. Mówi, więc Pani Ogórek: to ja lubię te same co Rydzyk. Z tłumu wyłania się Miller : ja nie lubię ogórków Rydzyka i ty nie lubiłaś , gdy u mnie w partii byłaś. Na co pani Ogórek: już dziś nie jest ważne co lubisz Leszku... Ważne kto dziś ma więcej władzy w Mieszku.

2016-12-26 23:28:24
Zwykły ziemianin: Grzeszne myśli

Gonitwa pytań: jeśli Bóg wszystko widzi, słyszy, wie jaki sens chodzić do spowiedzi do nieznajomego człowieka czasami bardziej grzesznego niż my sami? Czy zdrowaśka jest ważniejsza niż naprawienie zła? Czy ksiądz jako pokutę zadał wam przeprosić gdy obraziliście, gdy nakłamaliście powiedzieć prawdę, gdy zniszczyliście odkupić lub naprawić? Czy 5 zdrowasiek i 20 ojcze nasz. Po co pośrednik jeśli możesz Bogu wyznać grzechy ...

2016-12-26 15:31:47
Rycerz bez miecza i zbroi: Król-prostak-kościół-WAWEL

Król i plebs tym się różnią, że jeden miał więcej szczęścia a drugi mniej w chwili poczęcia i narodzin. Wawel jest symbolicznym wyróżnieniem jako dom , własność polskich rodów królewskich . Kościół zakazywał pochówku sławnych poetów na Wawelu. Kościół nakazał pochować polityka ze sławnej katastrofy. Pominę domysły, czy przyczynił się, czy nie do katastrofy. Każdego dnia tysiące ludzi giną w katastrofach. Gdyby umarł ze starości leżałby na cmentarzu lub w świątyni. Sedno w tym, że w demokratycznym państwie kościółowi nie wolno nakazywać kto ma być pochowany a kto nie na Wawelu stanowiącym dobro narodowe. Mogli go pochować w kościelnych bazylikach , świątyniach i innych. Dlaczego to nadwyróżnienie, po co, jak zasłona dymna... Dodam, że Jezus nie zajmował się politykowaniem, rządzeniem, agitowaniem do głosowania. Jezus tylko pytał: wierzysz? Wierzę. To jesteś uzdrowiony. Kościół jest chory na władzę absolutną od wieków. Choroba, gdy nie jest leczona prowadzi do śmierci.

2016-12-23 18:34:13
Szymon Piotr z Podkowy: Słusznie polityk na Wawelu

I Jarosława na Wawel damy. Jeśli kościół zarządził aby Lech leżał na Wawelu to znak od Boga i tak ma być. Lech świętym męczennikiem. Lech uratował bohatersko od śmierci 100 osób, które żyją, żyją wiecznie. Życie wieczne celem każdego prawdziwego katolika. Lechu Jest na Wawelu, jest królem, jest nietykalny. Wawelem zapewnił rozdział kościoła od państwa. Kościół rządzi , państwo rozdziela się ciągle. Lech na Wawelu to egalitaryzm, wreszcie królowie zrównani z plebsem. Teraz każdy może być pochowany na Wawelu. Najlepiej we wspólnej urnie. Jarosław królem Polski!!! Jarosław zawsze wam prawdę powie. Kto dużo modli się zawsze prawdę mówi.

2016-12-23 15:22:29
Bona: Pro bono tako rzecze Bona

Do mnie przemówiła sama królowa Bona:,, słyszałam jak KOD rzekł robimy eksmisję Lecha z Wawelu , adieu przyjacielu. A Jarosława czeka zielona trawa i emerytura 500 plus." na co Waza Sigizmunt rzecze: i ja nie zaprzeczę i jam to słyszał, że między królami i bohaterami leży marny pachołek co samolot zwiódł w dołek... I krzyczeli: nie takiej równości my chcieli, żeby wynosił kościół ponad stany i decydował kto ma być na Wawelu pochowany. Równy nam pogrzeban jak każdy inny katastrofie niewinny ... Jego brat konstytucję łamie i przed krzyżem kłamie, że wszystko co robi prawe, sprawiedliwe i zgodne z konstytucją".

2016-12-23 09:20:25
Vli: Tako Jezus rzekł

z wywiadu z Jezusem, który rzekł:,,gdybym wiedział jaka sprawiedliwość w moje imię nastanie i jaki kościół powstanie to nie narodziłbym się wcale"

2016-12-23 08:57:26
Luiza Luisa: Być jak O czyli jak P

Do 2033 r. to wszyscy pogłupiejemy od tego mieszania Kaczyńskiego z Szatanem w tym polskim kotle... Kaczyński chce być jak Orban. Orban chce być jak Putin. Wynik: Jarek chce być jak PUTIN. Masakra... Wtoraja Rosija budziet.

2016-12-12 10:41:26
Mefisto: Histra bez cenzury

Księga Historii wydanie poprawione z 3016 r. Napisano: ,,wielki J.K. zmarł śmiercią naturalną w 2033 roku. W historii zyskał przydomek: Wielki Zakuty Łeb. Śmiercią naturalną zmarli też pozostali współrządzący. Przeciwnicy jego szanujący demokrację wiedzieli, że w naszym kraju jest zbyt wielu męczenników i kolejnych nie potrzeba. Tylko w Szwejkach- tajnych karczmach wtedy krzyczeli: jeb, jeb, jeb w ten zakuty łeb... Nie doszło do wojny domowej mimo Putinowsko-Orbanowskich intryg. "

2016-12-11 15:44:25
Zi Lu Miońs: Historia bez cenzury w 3000 roku

PanieTrepczyński ludzie boją się ludzi bardziej niż wilków, żmij , rekinów i skorpionów, dlatego nie piszą nawet anonimowo a będzie jeszcze gorzej... W 3013 roku Jasio Kowalski czyta w książce do historii: ,,... Rok 2016 był ostatnim rokiem istnienia demokracji w Polsce w teorii, bo w praktyce przez 25 lat raczkowała. Po 2016 roku zlikwidowano trójpodział władzy, Trybunał Konstytucyjny itp. O wszystkim decydowała jedna partia PiS w myśl hasła: jedna partia, jeden Bóg, jedna religia! Tzw. 3 razy 1. Wolne media nie miały koncesji i nadawały z Czech i Słowacji. Nie wolno było krytykować 3 razy 1. Powstawały tajne knajpy tzw. Szwejki. W tych knajpach na zapleczu strzelano do portretów polityków: do Donaldinio z pejsami, do trójgłowych Kaczo-Rydzów z pejsami sierpami i młotami, do Maciara w arafatce z pejsami i wielu innych. Pejsy z przekory a nie z antysemityzmu rysowano. Plakaty podziemne głosiły: Żydzi lepiej by Polską rządzili niż prawdziwy Polak Polakami. Po 2016 roku zakazano demonstracji i strajków. Budowano świątynie, muzea i pomniki ku trzci Lecha, Rydza itp. Odwilż nastąpiła po śmierci wielkiego J. K, którego zwłoki spoczęły w Świątyni Opatrzności. W piątą miesięcznicę śmierci wielkiego J.K przeniesiono do tej świątyni sarkofag ze zwłokami Jego brata bliźniaka i bratowej. Po opublikowaniu utajnionych smsów pisanych przez wielkich braci w dniu katastrofy TU 154. "

2016-12-11 14:46:48
Pisio: Do Trybunału Stanu

ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ CI Z PIS , OGRANICZAJĄ TRÓJPODZIAŁ WŁADZY POSTAWIĆ ICH PRZED TRYBUNAŁEM STANU! Stworzyli konstytucję i łamią ją? Walczyli o demokracje i niszczą ją? Po co, na co, dlaczego? Dlaczego, po co, na co? Dla STANOWISK. Dla władzy absolutnej. Punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia. Ci z solidarności co w stanie wojennym pod matki spódnicą uczelnie kończyli, doktoraty robili to bliźniacy Jarosław i Leszek?

2016-12-07 12:15:17
Gall Anonim 2016: Kronika 2016 ,,śmiesznie"

Czytam wpisy, oglądam real. Chcę coś smiesznie napisać , chyba nie dam rady. A i tak Śmieję się, bo mam 2% czeskich genów, chyba... Wejdę do karczmy i postrzelam sobie do obrazu arcyksięcia Dody . Królowa jest jedna. A co tam i dodam strzały do portretu arcykróla Jaro-LECHA. Szwejka zamknęli za to mnie też. Więzienie tańsze od Ciechocinka. Darmowy bufet, darmowe Wifi, biblioteka, siłka, pokój dla par na bara bara, prysznic, ciepło, egzorcysta. Strzelać chce opozycja do rządu. Lepiej do portretu w knajpie niech strzelą 3 lufy czystej. ,,Kiepscy" śpiewają ,,w Polsce nie warto nic tylko upić się warto". Dla tych co po rusku panimają: nie strelaj! Druga Ukraina nam nie potrzebna. Wojna domowa to ,,burdello bum bum" [cytat z ,,JaK wygrałem wojnę"]. Pożywka dla Putina. Zaraz by zielone ludki na wiejskiej zamieszkały. Duda i Jaro do Trampa odleciałyby a Donald pod spódnicę Angeli. Maciar na Sybir w wagonie z bydłem i reniferami. Takie to Bohatery co boją się bardzo słowa z sejmowej mównicy i ludzi na ulicy. Ojcowie konstytucji depczący jej podstawowe założenia. Podstawą są wolności i prawa jednostek. Prawo do demonstracji i zgromadzeń dla wybranych to łamanie konstytucji i dowód na słabość władzy bojącej się manifestacji. W Sejmie można mówić tylko pochwały, bo głos odbiorą, wyłączą, przerwę zrobią. Jak w sądzie . Jak u Kafki. Gadania się boją . Słaba władza co dyskusji unika. Co ustawa to jakiś knot a Trybunał ma obcięty język i związane ręce. Dali 500 plus . To się chwali. Tylko ci co dostali nie wiedzą, że sami sobie dali. Wodę, światło, ciepło, żywność, mandaty podniosą . Dostałeś i oddałeś. Takie jaja. PISowcy walczyli z komuną. Pisali konstytucję demokratyczną a teraz depczą ją i chcą jednej partii jak w komunie. Zakaz zgromadzeń jak w stanie wojennym. Paradoksik: niszczy komunę aby po 20 latach zniszczyć demokrację i wracać do komuny. Ten zdrajca, tamten zdrajca a prawda ma większe jajca. W komunie co 3 to potrójny agent polsko-rusko-amerykański. Co 5 poczwórny agent polsko-rusko-amerykańsko-watykański. Takie mamy genetyczne charaktery przed zaborami ten gen w krew wpłynął . Z wiatrem płyniemy. Krzyczą niektórzy: tyś Olin, tyś Bolek ... A sami w komunie pod spódnicą mamy schowani robili mgr, doktoraty, prof. Gdyby komuna tak ich się bała to uczyć by im się dała? Białe nie jest białe, czarne nie czarne a czerwony nie czerwony, gdy czasy i ludzie jak kameleony.

2016-12-06 09:38:50
ZzZ wWw: 500+ czy (-)1000

Informacje tv w Arabii Saudyjskiej podają wysokość eksportu w miliardach dolarów mega kwoty, pokazują nowe inwestycje w Dubaju . Info w tv polskiej jako motor rozwoju napęd ekonomiczny naszego kraju podaje 500+. To 500 zł napędza naszą gospodarkę. Biedny kraj jeśli daje 500 to zabierze 1000. Już szykują podwyżki energii, gazu, ubezpieczeń, żywności itd . Państwa skandynawskie , gdy w budżecie zysk rozdawały część zysku swoim obywatelom. W Polsce dług publiczny , więc dadzą biednym ale zabiorą wszystkim. Zabieranie kasy to jedno a wolności to drugie. Strach motorem napędzającym ograniczanie wolności i praw . Prawo do demonstracji, strajków i zgromadzeń wynika z konstytucji. Ale Kaczyński ma ją w... Chciałby być jak Piłsudski. Jednak do Józefa brakuje mu patriotyzmu. Jarek myśli, że prywata to patriotyzm, że interes partii to patriotyzm, iż interes kościoła to patriotyzm, że tolerancja to katolicyzm i Rydzyk. A trójpodział władzy to ślepe podporządkowanie partii rządzącej. Potrzeba egzorcysty aby odkaził umysły w PiS.

2016-12-05 19:31:08
Anioł i Diament: Egzorcyzmy nad meblami

Postulat: wszystkie meble z eksmisyjek {nie mylić z seksmisją} do magazynu w podziemiach kościoła. Tam Egzorcysta dokona oczyszczenia mienia. Egzorcystów trzeba umieścić w urzędach, szpitalach, szkołach, wojsku, sejmie, przedszkolach. Wszędzie na pełnym etacie. Akysz Szatanie! Wypędźmy Diabła. Jezus królem Polski.

2016-12-02 12:51:30
Anioł i Diament: Egzorcyzmy nad meblami

Postulat: wszystkie meble z eksmisyjek {nie mylić z seksmisją} do magazynu w podziemiach kościoła. Tam Egzorcysta dokona oczyszczenia mienia. Egzorcystów trzeba umieścić w urzędach, szpitalach, szkołach, wojsku, sejmie, przedszkolach. Wszędzie na pełnym etacie. Akysz Szatanie! Wypędźmy Diabła. Jezus królem Polski.

2016-12-02 12:49:37

skomentuj

Zasady:

  • obowiązkowo podajemy tytuł komentarza i swoje imię i nazwisko, nie obrażamy, nie zamieszczamy linków; w przeciwnym razie wpis zostanie usunięty;
  • można używać znaczników html, zwykły ENTER nie powoduje przejścia do następnej linii; należy zaś akapity otwierać znacznikiem <p>, a kończyć znacznikiem </p>
  • należy określić, czy komentarz jest na poważnie, czy też nie;
  • właściciel serwisu może zmienić status komentarza na niepoważny (zwłaszcza, gdy uzna, że nie podano prawdziwego imienia i nazwiska).

twój komentarz (maks 1000 znaków):strony radnych i komitetów

Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu