radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
18 grudnia 2017, godz. 11:46zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
P. Siedlecki: stołówka – zachęcam do faktycznego udziału

Do „faktycznego udziału” w dyskusji na temat stołówki zachęca radny poprzedniej kadencji Paweł Siedlecki, który swego czasu monitorował tę sprawę. Nawiązuje w ten sposób do dyskusji, która wywiązała się na Facebooku. „Miasto tworzą ludzie i to czy stołówka będzie funkcjonowała, zależy właśnie od naszych głosów w tej sprawie. Pośrednich – poprzez decyzję radnych lub bezpośrednich – a to zależy już od naszego zaangażowania” – pisze w poniższej informacji.

informacja Pawła Siedleckiego, radnego poprzedniej kadencji

W nawiązaniu do dyskusji dot. przyszłości stołówki szkolnej, przytaczane są często moje wyliczenia z 2011 r. i moja opinia zamieszczona na RadniBlisko. Pośrednio wywołany w tej dyskusji (toczącej się na Facebooku), postanowiłem ponownie zabrać głos.

Podtrzymuję swoje zdanie w tej sprawie z 2011 r. Jednocześnie wiem, że rozwiązań jest wiele, w tym pewnie kilka znalazłoby się lepszych i kilka gorszych, ale nie mamy monopolu na to najlepsze (gdzie 2 osoby tam 3 opinie). Tak, jak 4 lata temu radni zdecydowali, żeby stołówka w szkole dalej funkcjonowała i pochylali się nad usprawnieniem jej finansowania, tak również teraz nowi radni (wybrani większością głosów podkowiańskich mieszkańców i reprezentujący ich w Radzie Miasta) na pewno będą szukali najlepszego ich zdaniem rozwiązania.

Wierzę w to, że każda z tych 15 osób chce jak najlepiej dla dzieci. Zdaję sobie sprawę też z tego, że muszą brać pod uwagę finanse i znaleźć złoty środek. Nie zgodzę się jednak z opiniami, że komukolwiek, a tym bardziej Burmistrzowi czy też radnym brakuje chęci do współpracy. Odbywają się otwarte dyskusje w tym temacie na komisjach, na które można przyjść. W każdy poniedziałek są dyżury radnych, na których można przedstawić swoje uwagi i pomysły. Burmistrz przyjmuje u siebie każdego chętnego do rozmowy, a na licznych spotkaniach i wydarzeniach w mieście jest tak samo dostępny dla każdego, kto chce z nim porozmawiać.

Najłatwiej powiedzieć, że nie ma współpracy. Ale współpraca składa się z interakcji i zaangażowania obu stron. Niektórzy powiedzą, że właśnie po to wybrali radnych, żeby ich reprezentowali. I tym osobom odpowiem - tak, dlatego masz prawo wymagać reprezentacji swojego głosu poprzez te osoby. Dla innych będzie to niewystarczające. Będą mówić, że rada i burmistrz próbują bez rozgłosu przeforsować swoje pomysły, pomijając opinie i dobro mieszkańców.

Tym osobom odpowiem – gdzie jest zatem Twój głos w tej dyskusji? Czy był wypowiedziany na komisji radnych? Na ich dyżurach albo na spotkaniu z Burmistrzem? Czy głos ten jest jedynie głosem dezaprobaty? Czy może niesie ze sobą jakieś pomysły, rozwiązania, wyliczenia, chęć zaangażowania? Tu na Facebooku nie musimy siebie przekonywać, że chcemy jak najlepszego żywienia dla dzieci w szkole i przedszkolu. Decyzję podejmowane są w świecie rzeczywistym. Przy naszym udziale lub bez niego.

Dlatego zachęcam do faktycznego udziału, ponieważ miasto tworzą ludzie i to czy stołówka będzie funkcjonowała, zależy właśnie od naszych głosów w tej sprawie. Pośrednich - poprzez decyzję radnych lub bezpośrednich - a to zależy już od naszego zaangażowania.

Paweł Siedlecki, mrf

2015-05-16 16:32:35

komentarze

Okrągły Stoliczek Nakryj Się: Układy królów a stołówka plebsu

Historycznie jesteśmy państwem układów. Kto w układ nie wpada ten z gry wypada. Królowie sami oddają władzę w ręce ludu za spokojny godziwy żywot i brak odpowiedzialności za zło uczynione. Układ. ,,A kto przysięgę naruszy biada jemu i jego złej duszy..." Lud ponosi odpowiedzialność. Czasami ślepą zbiorową. Ale nie królowie. Obecnie jest jak drzewiej bywało. Wdowy po Królach Kiszczaku, Jaruzelskim itd ominie stołówka i głodówka. Grosza ustawodawca PiS im nie zabierze. A lud czy leczył, czy pożar gasił, czy uczył pościł będzie. A im mniej ma tym więcej pościł będzie. Skomplikowane czasy jedną miarą nie rozliczysz. Wielu pomagało, nie wielu strzelało. A rozkazy kilku królów wydawało. Królowie są ponad wszystkim.

2017-08-28 22:20:01
ŻŹŁŚŃ: Odpowiedzialność zbiorowa nowa stara moda

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA W NASZYM KRAJU POLEGA NA TYM, ŻE ODPOWIADA ZBIOROWOŚĆ A NIE ODPOWIADA TEN KTO RZĄDZI ZBIOROWOŚCIĄ. CO to jest ta zbiorowa odpowiedzialność? Najlepiej zwizualizują ją czasy okupacji. Polski partyzant zabił Hitlerowca. W ramach odwetu Niemcy rozstrzelali 100 osób polskiej ludności cywilnej. Tylko dlatego, że byli Polakami i żyli w tamtych czasach. W czasach pokoju wprowadzenie do systemu państwa odpowiedzialności zbiorowej oznacza, że nie ma demokracji. W naszym państwie odpowiedzialność ponosi społeczeństwo, rządzący nigdy nie ponieśli odpowiedzialności.

2017-08-25 08:03:07
wyborca: Radni obecni i nieobecni

Proszę o listę obecności radnych na XXVI Sesji Rady Miasta Podkowa Leśna w dn. 23 czerwca 2016r.

2016-06-24 14:58:46
Artur: Do Teresa Zabłocka: Powyborcze niejasności

A może tak Pani sama zostanie radną i podda się fali poniżeń i upokorzeń w imię dobra wspólnego, .... a nie krytykuje innych!

2016-05-09 19:24:54
Mieszko I: Do Teresa Zabłocka: Powyborcze niejasności

Bełkot rodem z Tworek!!!!!!!!!!

2016-05-09 19:20:08
Jan Nowak: Do Teresa Zabłocka: Powyborcze niejasności

Tu i psychiatra dobry nie pomoże - aż strach pomyśleć co pani dzieci w szkole uczy.

2016-04-21 13:14:21
Jacek W.: Do Teresa Zabłocka: Powyborcze niejasności

Jaki (kogo) proces? Jakie (kogo) ułaskawienie? Oj,oj, przydał by się pani dobry psychiatra! Jeden wymyśla nagranie, które nie istnieje, a druga nie wie, że nagrywanie w miejscach publicznych osób pełniących funkcje publiczne nie jest karalne!

2016-04-21 13:07:17
Teresa Zabłocka: Powyborcze niejasności

Bardzo dziękuję mojemu bliskiemu sąsiadowi, Szymonowi Czupryńskiemu za kandydowanie w wyborach uzupełniających w naszym okręgu nr 5.Cieszę się, że zaufało mu aż tylu mieszkańców.Kierował się szlachetnymi intencjami,chciał godnie reprezentować swoich wyborców.Gloria victis, Szymonie! Rezygnacja p. Małgorzaty Stępki z mandatu radnej jest niejasna. Nie wyjaśniła Pani swoim wyborcom powodów, ukazała siebie jako ofiarę polityki Burmistrza w jednej sprawie, a przecież problemów było więcej i pełniąc zaszczytną funkcję Przewodniczącej Komisji Kultury... czy sprostała Pani obowiązkom? Zabrakło Pani determinacji i woli przeciwstawiania się złu, jakie dostrzegła?Chciałabym wiedzieć, czy Pani proces już się zakończył, czy została Pani ułaskawiona? Gdyby większość radnych podejmowała takie formy protestu, jak to zrobiła Pani, wyborom uzupełniającym nie byłoby końca. Cenię Radnych, którzy mimo różnic, a nawet za cenę poniżeń i upokorzeń, kierują się dobrem wspólnym i nie wywyższają siebie nad Gospodarza,który ich do stołu zaprosił. Nowo wybranemu radnemu życzę, by nie spowodował strat,ale pomnożył swoje ekonomiczne talenty.Po owocach go poznamy.

2016-04-12 22:53:56
Balon W: Wiecznie głodni . Nienasyceni

Gdy spotkam Lucyfera szybciej zaufam jemu niż Antoniuszowi Maciarowi . Kolejny rząd robi ludzi w balona w każdej niemal sprawie. Balon rośnie, rośnie aż pęknie ...

2016-03-18 19:27:09
Marko Antonio Polo: Albo USA albo Kuba

Tacy uchodźcy mieliby lepiej w USA czy na Kubie. Stołówka podobna do rodzimej i cieplej.

2016-01-29 00:38:48
Wojskowy F: Uchodźcy w misji wojskowej i pokojowej

Uchodźców : przeszkolić jako żołnierzy, jako misję pokojową, jako pielęgniarki i zaplecze wojskowe. Utworzyć oddziały. Dać pensję. Dołączyć do wojsk USA i innych aby walczyli o wolność krajów, z których uciekli. Polacy walczyli o swoją i innych wolność w armiach całego świata . Oni też mogą.

2016-01-28 09:11:47
Emanuel Buk oraz Sachir Alibaba : Głodnych nakarmićTo jo wasz znienawidzony komentator rzeczy ważnych i nieważnych

Taka modląca w 99% społeczność zna słowa Jezusa: Kochaj bliźniego swego jak siebie samego nawet jeśli to uchodźca islamista. Spragnionych napoić. Głodnych nakarmić. Nagich odziać. Choćby to był uchodźca islamista, nie katolik. My Polacy uciekaliśmy w obce kraje przed zaborcami, przed innymi oprawcami, przed bezrobociem . Cóż USA nawarzyło piwa a Europa to piwo wypija . Sprawiedliwości nie ma. Może USA weźmie uchodźców. Może tam ich odesłać. Może USA zrobi zbrojną ręką szybko porządek w krajach islamskich i odeślemy uchodźców do ich krajów. Może Europa pomoże USA. Może ... Póki co Podkowa bogata to ugości tych biednych gości. Stołówka będzie jak znalazł.

2016-01-27 17:11:22
Rodzic: Rada dla Rady Rodziców w Zespole Szkół

Radzę zamieścić informację na stronie Zespołu Szkół / zakładka Rada Rodziców/ o aktualnym składzie Rady Rodziców, bo społeczność szkolna nie wie, kto ją reprezentuje. Wypadałoby podać wyniki wyborów w roku szk. 2015/16. A może działacie tajnie?

2015-10-22 17:34:34
Tomasz Z.: Podkowiańscy społecznicy

W Podkowie Leśnej istnieje ponad 20 organizacji pozarządowych.Aż tylu mieszkańców zrzeszonych w różnych stowarzyszeniach społecznie, bezinteresownie pracuje dla innych. Należy mieć nadzieję, że pomogą również w kwestii uchodźców. Zgodnie ze statutami swoich organizacji.

2015-10-17 09:53:27
Obserwator: pomoc innym

To moze Pan Burmistrz rozwiaze problem ludzi takich jak Pan Janusz. Przeciez chce pomoc polowie swiata. Chce przyjac setki ludzi ktorych tozsamosc nie jest nikomu znana. Mam nadzieje ze Pan Tusinski wezmie odpowiedzialnosc za swoje decyzje. Czas pokaze jaki bedzie efekt goscinnosci malej Podkowy w ktorej juz 1/10 to obywatele Ukrainy.

2015-10-16 14:07:19
Jan Kowalski: Polak,Węgier...

Wydarzeń polsko-węgierskich było wiele ale najbardziej znane jest powiedzenie Polak Węgier dwa bratanki... co było skutecznie kultywowane w tymże miejscu. Zobaczymy czy odnowiony park przypadnie do gustu panu Januszowi i jego kompanom.Wiadomo,że pod latarnią najciemniej.

2015-10-16 11:47:18
Maria: Park Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Podkowie Leśnej

Proszę o wyjaśnienie, z jakimi wydarzeniami związana jest nazwa Parku Przyjażni Polsko- Węgierskiej.

2015-10-16 11:29:00
Wiktoria: Masa krytyczna

Masa krytyczna lubi jeździć w ciemnościach.

2015-10-09 11:04:12
Pieszy: Geometria do powtórki

Rozwiązania wysokościowe to nie geometria? Żądania mieszkańców świadczą o niedouczeniu. Oby tylko jeździło się szybko i nie zatrzymywało przed przejściem dla pieszych. Jeszcze dużo wymaga do naprawy - również ze strony mieszkańców.

2015-10-02 11:34:28
Nauczycielka 2: Nauczycielka 2 do nauczycielki

Ja tak uważam oraz inni koledzy i koleżanki. Przyjęcie do szkoły uchodźców w liczbie 70 i więcej, to rzeczywiście będzie oznaczało degradację.

2015-09-24 16:28:01
Nauczycielka: Radna Sylwia Dąbrówka na Facebooku

" Nauczyciele przyznają, że pobyt uchodźców w szkole oznacza jej degradację". Ciekawe, z kim na ten temat pani radna rozmawiała. A może przeprowadzała ankietę na ten temat w imieniu " Zielonego Sąsiedztwa"?!

2015-09-19 20:09:33
Anka Kozłowska: Dla Zofi Kozłowskiej

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą" - która to strona się odezwała?

2015-09-15 20:16:11
Robert Kozłowski: DO Pani Zofi podobno Kozłowskiej

A może chce napędzić klientów czy PAN BURMISTRZ stawia kawę??? Czy sala w MOK-u jest za mała???

2015-09-15 20:13:58
Zofia Kozłowska: Tchórzliwy podkowianin

Pan Robert wstydzi się albo boi ujawnić swego nazwiska na portalu. Nie wstydzi się i nie boi zarzucać burmistrzowi, że chce spotykać się z mieszkańcami w kulturalnym miejscu, jakim jest kawiarnia Wu-Cafe. Kulturalni ludzie spotykają się w kulturalnych miejscach, a oszczercy za plecami obmawiają i podejrzewają. I to by było na tyle.

2015-09-11 22:32:03
Redakcja : PMK

Ukazał się 73. nr "Podkowiańskiego Magazynu Kulturalnego". Tradycyjnie zawiera wiele tekstów dotyczących przeszłości naszego miasta-ogrodu, również prelekcje z XVI Festiwalu Muzyczno-Literackie Konfrontacje w Stawisku,wywiad z Ewą Dałkowską o sztuce aktorskiej, " Panna Olinka" ( o Oldze Boznańskiej), wiersze, prace plastyczne młodych artystów z Podkowy i Komorowa oraz reportaże z " Otwartych Ogrodów". Magazyn można kupić w księgarni, kioskach, sklepie przy ul. Jeleniej.Dostępny także w bibliotece.

2015-07-23 16:31:21
Zofia Markiewicz: Przejrzysty urząd

Kiedy zostanie zamieszczony rejestr umów zawartych w maju 2015 r.?

2015-06-18 11:42:05
Jan Kowalski: Odp do Janinki

Par excellence Janinko!

2015-05-26 08:44:59
Janina Kowalska: IQ

Do Pana Tusińskiego vel Jan Kowalski vel Henio Wlazło---- kto sieje wiatr,ten zbiera burze!!!!!!

2015-05-25 19:07:25
Maria Myśląca: Spotkania przy stole

Dziękuję Panu Burmistrzowi za trzygodzinne spotkanie w sali konferencyjnej na temat obiadów w szkole. Przyszli zainteresowani rodzice, radni,Rada Szkoły, Dyrekcja, nauczyciele. Była okazja do dialogu, wymiany argumentów, a przede wszystkim do uzyskania ważnych wiadomości. Rzeczywiście sytuacja wymaga poprawy,jak to rozstrzygnie Burmistrz?

2015-05-25 13:00:49
Alicja Podkowiańska: Informacja w mieście- nowa jakość

Informowanie mieszkańców przeszło metamorfozę i teraz o tym co dzieje się w mieście i jakie plany ma Burmistrz dowiadujemy się z prywatnego bloga Artura Tusińskiego oraz jego profilu na FB…Nowa jakość… Dialog z mieszkańcami to jednostronne informowanie o podjętej jednoosobowo decyzji (vide stołówka)….nawet jego nieporadni Radni nie byli wtajemniczeni w pomysł zmiany funkcjonowania stołówki szkolnej więc o czym rozmawiamy? Burmistrz przygotowywał suprice dla rodziców -ot po wakacjach dzieci miały spożywać "nieco droższe" posiłki w imię "biznesowego" podejścia włodarza. Warto poczytać ustawę o oświacie a szczególnie art dotyczący stołówki szkolnej- nie ma tam ani słowa o ZABRANIANIU korzystania ze stołówki nauczycielom czy pracownikom szkoły. Jest za to wyraźnie napisane, że dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym ustala WARUNKI korzystania se stołówki. Wystarczy więc prosty zapis w regulaminie, że "korzystać mogą uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły" i temat rozwiązany. Dochód ze sprzedaży posiłków nauczycielom i pracownikom to tzw dochód własny gminy, który w budżecie na 2015 r określony został na poziomie 250 tys zł. Nasz szanowny Burmistrz potrafi manipulować informacją, przedstawiać własne interpretacje prawa w sposób autorytarny i trzeba mieć tego świadomość.Osoby, które nie zgadzają się z jego jedynym słusznym zdaniem mają kłopoty…

2015-05-25 07:06:49
Jan Kowalski: Komentarz na czasie

Od pewnego czasu obserwuje jakiś skomasowany atak na osobę Burmistrza.Czyżby naprawdę podejmował złe decyzje? Do stołówki trzeba podejść w sposób biznesowy i przede wszystkim z korzyścią dla Wszystkich a nie dla wybranych.Teraz głupi komentarz poniżej o braku umów od stycznia, one tam są w podstronach na Bipie , no może trzeba trochę poszukać. Itd... Ludzie uspokójcie się i pozwólcie działać. A uwagi na pewno są potrzebne ale trafne i wnoszące cokolwiek.

2015-05-22 15:53:12
Maria Nowak: Rejestr umów

Proszę Pana Burmistrza o ujawnienie na stronie BIP-u zawartych umów / są zaledwie do stycznia 2015r/

2015-05-22 10:53:02
Edyta: Przykre to

Widać, że Burmistrz nie ma pomysłu, próbuje to nadrabiać socjotechniką, jednak strasznie nieudolnie.Na początku było ok teraz widać że w realu trzeba sie zmierzyć, a wiec kreuje się problemy które się rzekomo rozwiązuje i odbębnia jako SUKCES!. Przykro bo panu zaufałam!

2015-05-20 19:30:17
Adam Wawrzyniak: JUŻ NIEDŁUGO....

Widać gołym okiem, że już niedługo czekają nas Podkowian ciekawe chwile, referendum wisi w powietrzu. oby Podkowiańska dycha nie odbiła się na Panu burmistszu zadyszką. oj a miało być tak pięknie...

2015-05-18 17:23:25
Piotr Konopa: Kto sieje wiatr?

Czytając komentarze i słuchając lamentu kilku osób, dochodzę do wniosku, że komuś bardzo zależy, żeby zrobić aferę polityczną i skandal tam, gdzie problemu nie ma. Jest stołówka, która przynosi straty na kilkaset tysięcy rocznie. Rozwijać jej działalności nie można, bo zabraniają przepisy. Jedynym jej atutem jest cena posiłku i podobno jakość (choć opinie są różne). Kilka osób podnosi krzyk, że LIKWIDUJĄ i niczego już nie będzie. Posiłki będą dojeżdżały do szkoły w plastikowych opakowaniach, będą niezdrowe, niesmaczne, na pewno zimne i co najgorsze drogie. BZDURY!!! Zmiana dotyczy tylko sposobu zarządzania. Stołówka nie będzie zarządzana przez szkołę, tylko przez kogoś, kto się na tym zna. Przez firmę, która może sprzedawać posiłki mieszkańcom (teraz wg przepisów nie można) i dzieciom w szkole (tak, jak dotychczas). Będą gotować w kuchni stołówki, sprzedawać w podobnej cenie (po uwzględnieniu realnych kosztów), na podobnych zasadach. Najprawdopodobniej nikt nawet nie zauważyłby różnicy, gdyby nie powiedziano,że jakaś zmiana będzie zachodzić. Mam wrażenie, że tych kilka osób próbuje skonfliktować ludzi i załatwić przy tym jakieś swoje interesy. Tyle w tym temacie.

2015-05-18 12:37:51
mieszkanka Podkowy: stołówka

Chciałam zauważyć, że kolejnym krokiem burmistrza , o którym mówił otwarcie,jest ajent w przedszkolu! Stołówka w szkole jest tylko początkiem . Znam wiele osób , które z nadzieją spoglądały na rządy Pana Tusińskiego w Podkowie. Niestety okazało się , że chce on sprawować władzę w sposób autokratywny bez brania pod uwagę głosu mieszkańców. Smutne to i straszne bo z jego kampanii można było wywnioskować , że jednak ważne dla niego miało być zdanie mieszkańców.

2015-05-18 09:02:19
Małgorzata Stępka: Stołówka szkolna

Chciałabym się wypowiedzieć w sprawie stołówki, zarówno jako rodzic dziecka uczęszczającego do szkoły samorządowej (oraz trójki „absolwentów” tej szkoły) oraz jako radna. Jako rodzic, mimo, że moje dzieci nie korzystają i nigdy nie korzystały ze szkolnej stołówki, rozumiem sprzeciw i obawy rodziców, dla których zmiana organizacji funkcjonowania tej instytucji, oznacza niepewność o jakość posiłków, a przede wszystkim podwyższenie ceny posiłku może spowodować, że część dzieci nie będzie jadła w szkole obiadu. Uważam, że: 1. obiady gotowane przez ajenta nie muszą być gorsze, a wręcz przeciwnie - mogą być nawet lepsze. Tym bardziej, że od września wchodzą nowe przepisy o zakazie dostępu na terenie szkoły do określonych produktów o nadmiernej zawartości cukru, soli, tłuszczów trans oraz wielu substancji (E), tzw. polepszaczy smaku, wyglądu, a przede wszystkim przedłużających trwałość. Czy zapewniając dzieciom inne posiłki przykładają Państwo równe starania o jakość produktów? Z moich obserwacji co dzieci jedzą i piją podczas przerw, co sobie same kupują w sklepie czy automacie na terenie szkoły, na jakiego typu jedzenie przyzwalają Państwo dzieciom podczas wycieczek (Mc Donald’s i inne fast foody) – wynika, że niekoniecznie tą samą miarą się Państwo kierują. 2. Niemniej jednak Państwo jako rodzice możecie wpływać na jakość posiłków – możecie ustalać menu, możecie oceniać jakość posiłków, możecie decydować o wyborze ajenta. W umowie może być też określona cena posiłku. 3. W szkole powinien funkcjonować fundusz Rady Rodziców z dobrowolnych, aczkolwiek solidarnych składek. Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy szkolni z pewnością będą wiedzieli, które z dzieci chodzi głodne z powodu zbyt wysokiej ceny obiadu. Powinni takie przypadki zgłaszać do Rady Rodziców z prośbą o wsparcie finansowe. 4. Z obiadów szkolnych korzysta tylko część dzieci, z informacji wynika, że ok. 1/3. Z pewnością sporą część tej grupy stać na wyższą cenę obiadu, więc finansowanie części kosztów obiadu z budżetu miasta jest tak naprawdę wspieraniem zamożnych rodzin. 5. Te fundusze można przeznaczyć na inne cele. Tych celów Podkowie Leśnej mamy aż nadto. Chyba wszyscy mamy poczucie zapóźnienia „cywilizacyjnego” i ciągłych braków funduszy na ważne sprawy, wspólne dla całej społeczności podkowiańskiej. Obecne braki w dużej części wynikają z powodu wysokich kosztów rozbudowy szkoły oraz z powodu obecnych wysokich kosztów odszkodowań i kosztów rozpraw sądowych, wysokich kosztów obsługi zadłużenia, z którymi musi sobie obecny burmistrz radzić i płacić. Może nadszedł czas na wykazanie się solidarnością z pozostałymi mieszkańcami miasta, czas na rezygnację z roszczeniowej postawy, że tani obiad w szkole należy się wszystkim dzieciom? Tak – należy się, ale tylko tym, których na to rzeczywiście nie stać. 6. Problem stołówki to nie jest tylko sprawa niektórych rodziców i ich dzieci w szkole samorządowej. Coraz częściej podnosi się możliwość zakupu obiadu w szkole przez potrzebujących seniorów naszej miejscowości - na określonych zasadach i ustalonych kryteriach. Byłoby to możliwe przy wprowadzeniu ajenta. 7. Niemniej jednak uważam, że w tej sprawie powinni się wypowiedzieć wszyscy mieszkańcy Podkowy Leśnej. Uważam, że powinno się w tej sprawie przeprowadzić referendum. Burmistrz i wielu radnych z jego komitetu wyborczego (w tym ja również) w kampanii przedwyborczej akcentowali podejmowanie decyzji na podstawie konsultacji społecznych oraz obiecywali wprowadzenie budżetu partycypacyjnego. Z powodu braku na bieżącą chwilę tych narzędzi, pozostaje możliwość referendum. 8. Decyzja o zamknięciu stołówki pozostaje w gestii burmistrza, ale... 9. Decyzja o przeprowadzeniu referendum zależy od naszych głosów. Ja jestem za.

2015-05-18 01:02:55
Alek Piwoński: Dygresja

To ciekawe, co zaczyna czynić Burmistrz.Rada się sypie Mieszkańcy powinni pamiętać o możliwym referendum jeśli coś się nie zgadza Referendum przeprowadza się z inicjatywy organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek co najmniej: 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy albo powiatu chwilkę trzeba poczekać na 10 miesięcy kadencji. Stołówka, moje zdanie-likwidacja to błąd! można znaleść rozwiązanie kompromisowe, które nie zamyka. Burmistrz deklarujący chęć otwartych drzwi zamyka się na dyskusje? dziwne to jakoś. Co jest dziś sukcesem Burmistrza? narazie nic! Zamkniecie stołówki napewno sukcesem nie będzie. Szkoda bo tak pan Artur Tusiński sie dobrze zapowiadał. A tak ludzie mówią, że nie liczy sie z nikim, nie wiem czy to prawda. Ludzie ocenią

2015-05-17 22:55:08
Ala Kubiak: Stołówka

Czy był Pan na spotkaniu w szkole rodziców z Panem Burmistrzem? Nie pamiętam abym tam Pana widziała dlatego dziwię się , że wypowiada się Pan na ten temat. Pisze Pan o dialogu a Pan burmistrz wyraźnie nam zakomunikował , że chce aby w szkole był ajent. Czy to jest dyskusja? Moim skromnym zdaniem nie, więc proszę nie pisać o dyskusji i porozumieniu bo tak naprawdę zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Namawia Pan do angażowania "swoich" radnych w rozwiązanie problemu . Ok , zatem od poniedziałku zaczną dostawać dziesiątki wiadomości od "swoich" wyborców w tej sprawie. Jeżeli uważa Pan , że nie jesteśmy w stanie się skonsolidować to pragnę Panu powiedzieć , że jesteśmy i będziemy walczyć o stołówkę .

2015-05-16 22:51:28

komentarze niepoważne

Jj i Ji: Jaś pyta się, psorka odp.

Jaś: pani Psorko kto to jest demokratycznie wybrany? Psorka: Taki co może wszystko. Nikt mu nie zabroni.

2016-03-15 18:56:24
Waldemar: Rymowanka na cześć Burmistrza

W Tusio-grodzie wszystko gra Tusio-ludzi burmistrz ma Tusio-drogi nam buduje stołówki cicho wynajmuje Tusio-parki posprzątane nowa jakość nam nastaje Tusio-ogród miast Podkowy Oto miasta obraz nowy.

2015-05-25 07:13:05

skomentuj

Zasady:

  • obowiązkowo podajemy tytuł komentarza i swoje imię i nazwisko, nie obrażamy, nie zamieszczamy linków; w przeciwnym razie wpis zostanie usunięty;
  • można używać znaczników html, zwykły ENTER nie powoduje przejścia do następnej linii; należy zaś akapity otwierać znacznikiem <p>, a kończyć znacznikiem </p>
  • należy określić, czy komentarz jest na poważnie, czy też nie;
  • właściciel serwisu może zmienić status komentarza na niepoważny (zwłaszcza, gdy uzna, że nie podano prawdziwego imienia i nazwiska).

twój komentarz (maks 1000 znaków):strony radnych i komitetów

Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu