radniblisko.pl

RADNI BLISKO PODKOWY LEŚNEJ

SERWIS INFORMACYJNY

Podkowa Leśna,
18 grudnia 2017, godz. 11:46zakres: tytuł wstęp tekst

Strona używa plików cookie w celach statystycznych.

I sesja Rady VII kadencji
autor: Paweł Siedlecki

zobacz:
terminy dyżurów radnych
(ul. Akacjowa 39/41)


by otrzymywać powiadomienia
M. Stępka: ŚDM ważnym wydarzeniem społecznym i naszą wspólną sprawą

Podjęcie współpracy przez władze samorządowe z parafią przy organizacji pobytu młodzieży w Podkowie Leśnej w czasie Światowych Dni Młodzieży stanowi okazję do podjęcia zadań przez samorząd lokalny wpisujących się w cel budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz promocji miasta, jego historii, kultury, tradycji, walorów turystycznych. Będą one również dobrą okazją dla podkowiańskiej społeczności nie tylko do integracji z gośćmi, ale także do rozwijania więzi i relacji sąsiedzkich między mieszkańcami Podkowy Leśnej. (...)

Światowe Dni Młodzieży - ważnym wydarzeniem społecznym i naszą wspólną sprawą.

informacja przewodniczącej komisji kultury M. Stępki

Podjęcie współpracy przez władze samorządowe z parafią przy organizacji pobytu młodzieży w Podkowie Leśnej w czasie Światowych Dni Młodzieży stanowi okazję do podjęcia zadań przez samorząd lokalny wpisujących się w cel budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz promocji miasta, jego historii, kultury, tradycji, walorów turystycznych. Będą one również dobrą okazją dla podkowiańskiej społeczności nie tylko do integracji z gośćmi, ale także do rozwijania więzi i relacji sąsiedzkich między mieszkańcami Podkowy Leśnej. Zarówno jako miejscowość i jako społeczność mamy wiele powodów do dumy i mamy się czym pochwalić. Wielokrotnie w historii naszego miasta wykazywaliśmy się gościnnością i serdecznością, (często połączoną odwagą i bohaterstwem, jak chociażby przy okazji pomocy udzielanej powstańcom oraz Żydom), jak również solidarnością (podejmując heroiczną głodówkę na znak poparcia dla strajkujących), ale także otwierając nasze ogrody czy zapraszając gości z innych miast i krajów na nasze imprezy kulturalne czy zachęcając innych do poznawania uroków naszego miasta i okolic oraz jego bogatej historii.

Pobyt gości z różnych stron świata w naszej miejscowości i goszczenie ich w naszych domach jest szczególnie ważny, cenny i atrakcyjny dla naszych młodych obywateli, dla których możliwość poznania rówieśników z innych krajów, będzie okazją zarówno do wykorzystania w praktyce znajomości języków obcych, do „szlifowania” słownictwa i akcentu, jak i okazją do miłego i wartościowego spędzenia czasu w towarzystwie żywych ludzi, w „realu”, a nie w wirtualnej przestrzeni facebooka i innych portali społecznościowych.

Mamy okazję do wykształcenia w nich postawy otwartości na innych ludzi, ich język, kulturę, zwyczaje, wolnej od uprzedzeń i ksenofobii. Z pewnością przy tej okazji zostanie zawartych wiele przyjaźni, mniej czy bardziej trwałych, ale na pewno o korzyściach nie do przecenienia.

Uważam, że jest to z naszej strony – jako dorosłych, rodziców i samorządowców – obowiązek i rodzicielski i obywatelski, zapewnienie odpowiednich warunków i stworzenie możliwości do realizacji zadań związanych z rozwojem, wychowaniem i edukacją naszych dzieci.

Chciałabym przy tej okazji sprostować informację podaną przez p. Mirosławę Gessner w jej ostatniej depeszy dotyczącej sprawozdania z posiedzenia Komisji KOSiSS w dniu 14 kwietnia 2015 r. Osobiście protokołowałam przebieg posiedzenia – równolegle nagrywając wypowiedzi za pomocą dyktafonu, i mogę stwierdzić iż, ze strony radnego, p. Jarosława Kubickiego, nie został wysunięty wniosek o treści przytoczonej w depeszy p. Gessner.

Radny. P. Jarosław Kubicki natomiast rzeczywiście kilkukrotnie wypowiadał się o życzliwości i wsparciu inicjatyw podejmowanych w czasie Światowych Dni Młodzieży. Nie zostało to jednak sformułowane jako wniosek, który zgodnie z procedurą powinien być poddany pod głosowanie. Osobiście uważam, że wypowiedzi radnego, p. Jarosława Kubickiego dotyczące wyrażenia „życzliwości i wsparcia” mieszczą się w rekomendacji, jakiej Komisja udzieliła Radzie Miasta jako odpowiedź na pismo ks. Proboszcza.

Małgorzata Stępka, mrf

2015-04-21 14:40:12

komentarze

Głupi idealista: Głupi idealisto

Słyszę :ty durny idealisto zobacz ja mam wszystko. A ty co? Przed szałasem ognisko ! A ja wolę : być zerem i jeździć rowerem. Niż piąć się po trupach w górę i zostać królem, który żywi się ludzkim bólem. Mówią: masz czysty umysł ale ręce brudne od sadzy to nie możesz być przy władzy. Dwór tego nie toleruje chociaż w większości to brudne duchem ... Mówią: kończ 100 szkół i pracuj jako roboczy wół. Mówią: charakter zmienić tobie trzeba byś kosztował z pańskiego stołu chleba. Bo kto nie umie władzy się podlizywać musi przegrywać . Dlatego wolę być zerem i jeździć rowerem. Dopóki elity będą wilkami czyniąc naród ofiarnymi kozłami i posłusznymi owcami , tanimi robolami dopóty Polska będzie 100 lat za Murzynami.

2016-03-02 08:23:56
Zenuś z Leśnej: Problem śwagra mam wam go dam

Jom chop prosty, nieucony jako tako wy Panoćki nase. Panoćki wy jesteśta pikne, nie zadne kopciuchy, nie zadne baby chruściane, bo ino umysłem pracujeta i ręka wasa ziemi nie tknęła. Was ino umysł łodpowi mymu śwagrowi co martwi by sie nie martwił. Śwagier ma 11 dzieci. Siedzi se i biedzi, ze w całym województwie ani jedny fabryki i gdzie jego dzieci robić bedum na jego emeryturę. Śwagier rad bo dostanie 5500zł tego 500 plus ale fabryki nie wybuduje. Kto bedzie na emerytury robił jako nima gdzie robić. A babie jego kuma powiedziała, ze za te 500 zł to se spirale antykoncepcyjną założy a za 1500 stucną szczękę bo jeść bedzie co ale nie ma czym. Oj panoćki panoćki wy najlepi wieta co , jak, żyć karzeta tak , jak, siak. Dlatego wy rządzita a my żyjemy jak wy chceta. Chceta tak bedzie tak widać wieta lepi jak żyć trza jak mamy żyć. I te co już nie rzundzum tez wiedziały jak żyć mumy a tera wy wieta. Siekspir w reklamie tyz nie wiedzioł i pytoł się żyć cy nie, żyć o to je pytanie. Jak? A wy pikne Panoćki wieta .

2016-02-10 01:02:20
Zenuś z Podkowy: Problem mam ino go dam wam

Ja człek prosty. Bez szkół. Widze, że radni takimi pierdami zajmujeta. A wy mądre, uniwersytety najlepsiejsze pokońcone. Wy mi odpowiedzta bo ja zgłupłem całkiem: po co tymu Rydzykiewi coraz wincy i wincy ty kasy? Po co ta jego śkoła medialno jak i tak roboty mić po ni nie bedom? Mógłby Rydzyk jaką fabrykę wybudować? Nawet i dewocjonaliów. Nadprodukcję Cejrowski w Meksyku sprzedołby. Panoćki tylko wy wieta co lepsiejsze: 500+czy fabryka jaka taka co by nase owoce, nase warzywa przetwarzała albo jaka inno? Ino żeby sybko w 2 lata powstała z wkładem państwowej kasy. Wy wieta . Wy odpowieta.

2016-01-30 16:17:49
Ribentrow Mołotow: Pytania do U(O)RBANA

Orban u Putina- z kogo to kpina? Cóż Bratanek nasz tam robi? Spowiada się z grzechów Kaczyńskiego ? Prosi Putina o rozgrzeszenie dla niego? Przyjedzie młodzież wszechświatowa i powie czy to polityczna zmowa...

2016-01-20 08:36:21
XYZ: Nienawidzę cię Polsko jako temat wiecznie Trwały

Chyba przyśniło mi się, że dziennikarze Trwam mają trwałe praktyki w TVP . A TVP sprywatyzowano na Trwam 2... Rozumiem wszystkich, którzy mówią: Nienawidzę cię Polsko. A ja? Nie kocham Polski. Nie umiem odczuwać nienawiści, zawiści. Niestety. Chyba nie jestem prawdziwym Polakiem? Chyba nie jestem patriotą?

2016-01-14 14:18:50
E.Wóz: Tematy zastępcze dyscyplina narodowa

Czy obca młodzież będzie tonęła w błocie po pas bo nie ma w tym mieście asfaltowych dróg bocznych. Czy TK zamieni się w urząd. Czy Cejrowski będzie oprowadzał tylko po bazylikach. Czy Lis zamieni się w Pudelka czy do Waszyngtonu emigruje gazety rozwozić. Czy Petru po 4 latach utonie w Po łonie... Czy Kaczyński zostanie królem jakiegoś państwa Obojga Narodów Dwa Bratanki. Czy TVN będzie miał koncesję.

2016-01-12 09:57:38
mieszkaniec Miasta-Ogrodu: ogólnie

Szanowna Pani Ireno Wypych - nikt nie składał wniosku o finansowanie z budżetu UM organizacji ŚDM w Podkowie Leśnej. I nie jest to żadna zabawa Kościoła. Mimo, że nie znam Pani, to szanuję Pani zdanie, ale jako Katolik czuję potrzebę wypowiedzenia się w tym temacie - może Pani mieć odmienne zdanie, ale to jest spotkanie Młodzieży z całego świata! Propozycja zaaranżowania wspólnego spędzenia czasu i integracji pomiędzy Młodzieżą, która przyjedzie do Naszego Miasta, a Mieszkańcami jest bardzo - może to przynieść wiele pozytywnych akcentów, jak choćby informacja o Podkowie Leśnej zostanie "wysłana" w świat. Poza tym zostaną oni przyjęci przez Rodziny prywatnie, a nie przez UM. A na koniec chciałbym zauważyć, że Pani Małgorzata Stępka też jest rodzicem! @Pani Mira Gessner - Każdy potrafi mówić i oceniać innych, a samemu jak dojdzie do władzy to nic nie zmieni :/ @ Odnoszą się do bezpieczeństwa w Mieście - brakuje Animatora dla młodzieży lub innych form zagospodarowania czasem. To co wieczorami się dzieje w Mieście jest straszne. Młode osoby często zachowują się bardzo głośno zakłócając ciszę nocną. Spotykają się w godzinach i miejscach, które zwykle Policja nie patroluje.. Kiedyś, jak byłem małym dzieckiem to pamiętam, że zdarzały się piesze patrole policyjne po Naszym Mieście - zupełnie inaczej to wyglądało, nawet jak to byli młodzi funkcjonariusze świeżo po szkole..

2015-05-15 13:41:26
mieszkaniec Miasta-Ogrodu: ogólnie

Szanowna Pani Ireno Wypych - nikt nie składał wniosku o finansowanie z budżetu UM organizacji ŚDM w Podkowie Leśnej. I nie jest to żadna zabawa Kościoła. Mimo, że nie znam Pani, to szanuję Pani zdanie, ale jako Katolik czuję potrzebę wypowiedzenia się w tym temacie - może Pani mieć odmienne zdanie, ale to jest spotkanie Młodzieży z całego świata! Propozycja zaaranżowania wspólnego spędzenia czasu i integracji pomiędzy Młodzieżą, która przyjedzie do Naszego Miasta, a Mieszkańcami jest bardzo - może to przynieść wiele pozytywnych akcentów, jak choćby informacja o Podkowie Leśnej zostanie "wysłana" w świat. Poza tym zostaną oni przyjęci przez Rodziny prywatnie, a nie przez UM. A na koniec chciałbym zauważyć, że Pani Małgorzata Stępka też jest rodzicem! @Pani Mira Gessner - Każdy potrafi mówić i oceniać innych, a samemu jak dojdzie do władzy to nic nie zmieni :/ @ Odnoszą się do bezpieczeństwa w Mieście - brakuje Animatora dla młodzieży lub innych form zagospodarowania czasem. To co wieczorami się dzieje w Mieście jest straszne. Młode osoby często zachowują się bardzo głośno zakłócając ciszę nocną. Spotykają się w godzinach i miejscach, które zwykle Policja nie patroluje.. Kiedyś, jak byłem małym dzieckiem to pamiętam, że zdarzały się piesze patrole policyjne po Naszym Mieście - zupełnie inaczej to wyglądało, nawet jak to byli młodzi funkcjonariusze świeżo po szkole..

2015-05-15 13:17:39
Artut Wiśniewski: JADAM

Faktycznie wokół "Jadam" roi się dziwny "element" niektórzy nie mają oporu żeby tam wokół pić. Powstało tam coś na wzór meliny. Zastanawiam się kto tam je bo strach tam wejść. Piękna wizytówka miasta przy kolejce WKD.Podkowa schodzi na psy.

2015-05-13 19:12:31
Ewa Wielgus: Bezpieczeństwo

Zgadzam się , że zanim zaprosimy do Podkowy młodzież to należałoby zadbać o bezpieczeństwo. To co dzieje się pod tzw.bistro "Jadam" to koszmar. Zrobiła się z tego melina jakiej w Podkowie nigdy nie było. Pijący ludzie centralnie pod tym bistro w centrum miasta. Okropieństwo.

2015-05-13 13:55:21
Podkowiański Magazyn Kulturalny: Z dalekiej Północy

Z radością przypominamy, że o jednej z wielu wypraw Księdza Michała Janochy - nowo mianowanego przez Papieża Franciszka biskupa archidiecezji warszawskiej pisaliśmy w numerze 44. naszego czasopisma. Nakład wyczerpany.

2015-05-12 19:36:42
Życzliwy: Prośba

Rozumiem,że to koniec RB.Szkoda.Panie Redaktorze, Pani Miro myślę,że jest już czas aby się odezwać. Napisać, obwieścić cokolwiek chyba,że tak jak powyżej ale nawet jeżeli to dajcie jakiś komunikat. Chyba,że mieszkańcom wystarczy strona Burmistrza, choć to chyba byłoby niedobrze bo jedyna słuszna prasa to już była...

2015-05-12 15:12:04
Robert: bezpieczeństwo

Zanim zorganizujecie pobyt młodzieży to zajmijcie się bezpieczeństwem. Już chyba 4 raz ktoś podpalił tablicę z ogłoszeniami w centrum Podkowy pod okiem kamer WKD obok drewniaka zwanego "Jadam". Podobno policja w Podkowie nie ma co robić? Pijana młodzież z butelkami przechadza się codziennie po Podkowie - ucztuje w "o ironio" Miejskim Ośrodku Kultury, a policji nie uświadczysz.Pan Burmistrz też pewnie chadza innymi drogami albo jeździ i nie widzi co się dzieje w mieście - szczególnie wieczorami.Pracuje do 16, a potem to co się dzieje to już Go nie obchodzi. A młodzież bawi się w MOK-u i okolicach również na stacji,czyżby chcieli zrobić sobie grilla. Czy budynki MOK-u też są drewniane tam kilka lat temu też był pożar czy ktoś czeka powtórkę i dopiero weźmie się za bezpieczeństwo.

2015-05-08 21:26:10
Adam Wawrzyniak: cd

No i ucichlo forum. Niestety wszystko z czasem sie wypala. No chyba ze Rada i Burmistrz maja urlop.

2015-05-08 09:15:31
Krzysztof Koniecpolski: Bieganie czy śpiewanie?

Jedni czczą narodowe święta bieganiem, inni woleliby uczcić śpiewaniem. Czy Podkowiański Pałac Kultury przypomni nam jutro " Mazurka Trzeciego Maja"? Jeśli nie - to nie płacę na pałace.

2015-05-02 22:37:47
Iwona Zalewska: Święto Pracy

Władza ma pracę, więc nie obchodzi Święta Pracy.

2015-05-01 10:46:49
Adam Wawrzyniak: odp

Wygląda na to ze swój swego wykonczy

2015-04-29 21:50:56
Jan Kowalski: W oczekiwaniu na depeszę

Mam nadzieję,że ta przerwa w depeszach na rb jest tylko chwilowa?Pozdrawiam Redakcję.

2015-04-29 14:02:55
Marcin Trepczyński: kilka spraw dot. rb

Szanowni Państwo,

jako właściciel i redaktor prowadzący tego serwisu chciałbym się odnieść do kilku spraw, które wyszły przy okazji poniższych komentarzy.

Przede wszystkim jest mi bardzo przykro, że autorzy wielu z nich oskarżają p. Mirę Gessner o nierzetelność dziennikarską (niektórzy: stosując dodatkowo personalne wycieczki), jak się wydaje, nie doceniając jej pracy. Oboje pracujemy dla Państwa zupełnie społecznie, po to, by mieszkańcy wiedzieli, co się dzieje w Radzie. Nieporównanie więcej pracuje Pani Mira, która obecna jest prawie na każdym spotkaniu radnych, a następnie po każdym z nich poświęca jeszcze kilka godzin na odsłuchanie materiału i przygotowanie depeszy. Choć radnych każdej kadencji zapraszam do przysyłania bieżących informacji, otrzymuję je tylko od niektórych, od czasu do czasu. Z tego powodu w latach 2009-2010 byłem zmuszony samodzielnie zbierać materiały do rb na posiedzeniach i sesjach, a w 2010 r. zastąpiła mnie w tej pracy p. Mira. Bez niej po prostu nie byłoby tego serwisu. Ponadto, pani Mira opracowuje teksty bardzo starannie i rzetelnie.

Rozumiem, że niektórzy obecni na posiedzeniach i sesjach Rady mogą mieć inne zdanie nt. ich przebiegu lub pojawiających się wypowiedzi. W takich przypadkach proszę informować nas o tym lub zamieszczać rzeczowy komentarz wskazujący, że dana wypowiedź brzmiała tak a tak, że pominięto to a to lub że wydźwięk czegoś był taki a taki.

Informuję, że wszystkie teksty główne (czyli te ze zdjęciami) pojawiające się w serwisie umieszczam ja. Również ja układam tytuł depeszy i jej główkę oraz dobieram zdjęcie radnego. Taka jest konwencja tego serwisu, że chodzi o podanie informacji lub opinii danych radnych, reszta (rozwinięcie) jest w założeniu backgroundem, choć ostatnio bardzo rozbudowanym - relacjonujemy całe dyskusje, z których do główki wybieram te wypowiedzi, które uważam za najistotniejsze lub najbardziej wyraziste. Ja też sprawdzam teksty, więc pretensje dot. ewentualnych błędów językowych proszę kierować do mnie.

W przypadku, gdy radny publikuje w całości własny materiał, formułuję główkę (unikalnym jak dotąd wyjątkiem jest powyższy tekst - tu zacytowałem tekst radnej) i tytuł, dodaję jego zdjęcie, a w rozwinięciu dodaję tytuł wskazujący, że jest to informacja danego radnego. W innych przypadkach są to nasze teksty.

Smutne jest dla mnie, że wielu autorów komentarzy nie stosuje się do zasad komentowania, a mianowicie nie podpisuje komentarzy prawdziwym imieniem i nazwiskiem; oczekiwałbym odpowiedzialności za słowo; zawsze zakładałem, że dla Podkowian nie będzie to problemem. Proszę zwrócić uwagę, że (zgodnie z zasadami komentowania) w przypadkach niespełniania tej zasady powinienem przenosić takie wpisy do grupy komentarzy niepoważnych (miło, że do tej pory autorzy trafiających tam wpisów sami wybierają tę opcję). Przykro mi też, że wielu autorów komentarzy odnosi się do innych bez szacunku; chciałbym, aby się to zmieniło.

Pozdrawiam

Marcin Trepczyński, red. prow. rb

2015-04-25 21:46:58
Sławek N.: Wierna relacja pani Gessner z posiedzeń?

Ciekawe dlaczego pani Gessner nigdy nie cytuje swoich wypowiedzi? Wszystkich wymienia z imienia i nazwiska, tylko nie siebie, a przecież wiadomo, że nie jest osobą, która trzyma "wodę w ustach" na posiedzeniach komisji, ale zawsze ma coś do powiedzenia. No tak, ale tak jest wygodniej - niech "wilki" szarpią innych.

2015-04-24 09:08:21
Jan Kowalski: To nie ludzie – to wilki!

Pani Miro, Pani się nie przejmuję tymi komentarzami...No cóż taki temat komisji...Jak mawiał klasyk ;-)"Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!" Pozdrawiam.

2015-04-24 08:47:48
Sławek N.: Polskie zasady pisowni cd

Niestety pani redaktor Mira Gessner pisze nie tylko jak chce, ale również co chce.....

2015-04-24 00:37:40
Sławek N.: Polskie zasady pisowni cd

Niestety pani redaktor Mira Gessner pisze nie tylko jak chce, ale również co chce.....

2015-04-24 00:37:34
Sławek N.: Polskie zasady pisowni cd

Niestety pani redaktor Mira Gessner pisze nie tylko jak chce, ale również co chce.....

2015-04-24 00:37:14
Sławek N.: Polskie zasady pisowni cd

Niestety pani redaktor Mira Gessner pisze nie tylko jak chce, ale również co chce.....

2015-04-24 00:34:36
Maja Niewiadomska: Do Mira Gessner: więcej staranności, mniej pouczeń

Jeżeli pani Gessner tak mądra, dlaczego nie została radną? Pewnie dlatego, że z obecnej pozycji łatwiej krytykować innych i wtrącać się do wszystkiego! I nie ponosi się żadnej odpowiedzialności! Myślę, że pani jako redaktor to wielkie nieporozumienie!!!!!!!!!!!!!!!!

2015-04-24 00:28:24
Józek K.: Pani Mira jest ważniejsza od innych!

Pani Miro! Pani zarzuty i pouczenia wobec radnej Stępki są nie na miejscu, szczególnie, że podjęła się pani nieudolnie roli komentatora posiedzeń Rady, więc proszę zachować choć odrobinę przyzwoitości i bezstronności. Natomiast niesmaczne komentarze moralizatorskie, proszę zachować dla siebie - bo tego nikt nie chce czytać.

2015-04-24 00:20:19
Szymon Nowak: Do Pani Gessner

Przygaduje pani innym, natomiast to co pani pisze jest tendencyjne i przedstawia pani tylko to co uważa za stosowne. Nie rozumiem Pani roli na rb, komentuje pani i podszywa się pod wypowiedzi radnych poprzez umieszczanie ich zdjęć i sugerując, że to ich komentarze. Radni powinni sami wypowiadać się na tematy, które są omawiane na sesjach, a pani lepiej niech się zajmie doglądaniem kotów.

2015-04-24 00:08:38
Wanda Brzozowska: Kto pisze niestarannie?

Pani Gessner też nie zawsze przedstawia wszystko,jak było. Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli.

2015-04-23 20:08:10
Jarosław Kubicki: Podziękowanie

Dziękuję Pani Redaktor Mirze Gesner za wierną relację z ostatniego posiedzenia Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych. Nie rozumiem sprostowania zamieszczonego w depeszy Pani Przewodniczącej Małgorzaty Stępki, gdyż moja wypowiedź została zacytowana wiernie. Jednocześnie proszę Panią Przewodniczącą o uważne wsłuchiwanie się w treść mych wypowiedzi i nie sugerowanie, że miały inny sens.

2015-04-23 18:20:52
Jan Nowak: Polskie zasady pisowni

A pani redaktor Mira Gessner pisze jak chce, nie stosując zasad. Proszę sobie przypomnieć ustawę o ochronie języka polskiego. " Nie damy pogrześć mowy".

2015-04-23 14:19:39
Adam Wawrzyniak: odp

Pani Stepka z tego co czytam to zaprzecza sama sobie w co drugim zdaniu. Szkoda ze nie przekłada to sie na jakiekolwiek praktyczne działania.

2015-04-23 12:03:31
Mira Gessner: pani radna uściśla

uściślając? - pani radna, proszę o zachowanie powagi!

zaczynam mieć wątpliwości, czy pani jako radna i przewodnicząca komisji KOSiSS zdaje sobie sprawę z wagi pani wypowiedzi i odpowiedzialności za słowa

przykro mi bardzo, ale pani sama sobie zaprzecza

2015-04-23 02:01:42
Małgorzata Stępka: Wyjaśnienie

Nie uważam swojego sprostowania za zarzucanie Pani „przytaczania nieprawdziwych cytatów”. Odniosłam się jedynie do podanej przez Panią informacji, uściślając ją. Formalnie wniosek radnego, p. Jarosława Kubickiego nie został zgłoszony i nie był poddany pod głosowanie. Podczas dyskusji radny, p. Jarosław Kubicki miał zamiar postawić wniosek: „Ja proponuję wniosek, który potwierdzi, że dostaliśmy informację, że odnosimy się życzliwie do tego, prosiłbym tylko o pomoc, jeżeli chcielibyście tego typu wniosek sformułować, gdzie ta życzliwość będzie wyraźnie określona”. Moja wypowiedź nawiązująca do wypowiedzi p. Kubickiego: „Rozumiem, że Pan chciałby złożyć inny wniosek?” Dalej: „ Wobec tego poddamy pod głosowanie rekomendację, a później ewentualnie wrócimy do tego wniosku”. Dalej: „ Przechodzimy do następnego punktu posiedzenia albo zgłaszamy inny wniosek?” Radny, p. Jarosław Kubicki: „ Nie, jeżeli mamy jeden, to trudno...drugi...odstępuję”. Moje pytanie: „Odstępujemy?”, na które radny, p. Jarosław Kubicki przytaknął twierdząco głową, czego nie słychać na nagraniu.

2015-04-22 23:41:41
Mira Gessner: więcej staranności, mniej pouczeń

Z pewnością jednoczesne protokołowanie, nagrywanie i prowadzenie posiedzenia, z wielkim, osobistym zaangażowaniem w temat ŚDM, wymagało od p. przewodniczącej komisji wyjątkowej koncentracji - nic dziwnego, że umknęły jej co po niektóre wypowiedzi. Dziwi tylko, że stawiając publicznie tak poważny zarzut, przytaczania nieprawdziwych cytatów, p. przewodnicząca Stępka nie zadała sobie trudu odsłuchania nagrania, którym przecież dysponuje - a szkoda, bo tu chodzi o wiarygodność, także własną. Odsyłam więc p. przewodniczącą do zacytowanej przeze mnie wypowiedzi p. radnego Kubickiego: "Ja proponuję wniosek, w którym potwierdzimy ...itd" - na nagraniu godz. 00:44:00, a także do wypowiedzi samej p. przewodniczącej 00:46:32 do 00:46:52)

A swoją drogą: zadziwiające jest z jaką lekkością pani radna Stępka pozwala sobie na interpretowanie i wyjaśnianie sensu wypowiedzi p. radnego Kubickiego...tak na wszelki wypadek wskazać czytelnikom rb, co radny miał na myśli i jak rozumieć jego słowa

2015-04-22 18:45:50
Adam Wawrzyniak: odp

Cala ta wypowiedź pokazuje ze pani Stepka minela sie z powołaniem...

2015-04-22 15:14:27
Irena Wypych: Moralistka pani Stępka

Cytat "Wielokrotnie w historii naszego miasta wykazywaliśmy się gościnnością i serdecznością, (często połączoną odwagą i bohaterstwem, jak chociażby przy okazji pomocy udzielanej powstańcom oraz Żydom), jak również solidarnością (podejmując heroiczną głodówkę na znak poparcia dla strajkujących)" . Jak można porównać głodówki i pomoc Żydom do finansowania przez urząd organizowanych przez Kościół zabaw.To oburzające. Pani radna Stępka zamiast zajmować się przyjmowaniem pielgrzymów i organizacją kościelnych imprez to by się za dziurawe ulice wzięła.A nauki, co jest moim obowiązkiem rodzicielskim i niech sobie daruje, bo to nie jej rola.

2015-04-21 20:21:58

komentarze niepoważne

Profesor Beka Bąkowski Niemanologii stosowan: Beka z beki w bece na kolację ku połaskotaniu elitarnych kubków smakowych i wysublimowanych hemor

Teraz coś na rozluźnienie najbardziej napiętych kiszek vel jelit grubych i chudych wiecie gdzie one są w.... Coś co połaskocze wasze kubki smakowe od góry i hemoroidy na dole... Proste bom prostak i wysublimowane boście ponoć tacy...{??} . Jako, że przedmówca chciał niepoważnie a wyszło za poważnie, to ja bekę skręcę z beki ... Wszyscy wiecie a najlepiej wiedzą w kabarecie, iż, że wszystko ma swego Imperatora. I jako w kabarecie tak i na świecie Imperator Lord Wedel{ bo słodziak} rzecze: to mój prezydencik, mój parlamencik, mój sejmiczek, mój urządzik, mój konfesjonalik, mój dwór, mój stół, moje życie twoje . A co nie moje to zablokuję i odizoluję jako Trybunalik. Także każda rzecz , instytucja, gmina, blokowisko {jak w filmie,,Alternatywy 4"}, fabryka, szkoła, przedszkole i ściernisko ma jako rzekli w kabarecie swego Imperatora. Każda partia go ma. To taka resztka państwa niewolniczego wtłoczona do każdego systemu politycznego. Albo podlizujesz się albo inne podlizuchy wyliżą i wygryzą cię. Albo wiesz jak to się od wieków załatwia albo nie... Tako rzeczę Zaratusta czy ktoś... Także jest demokracja ale, alee, alle { ,,alle" słowa chudego kabareciarza} pamiętajmy o ogrodach i kwitnących w nich Imperatorach... Tako wchodzimy do beki chłopskiej, bo każden z nas od Piasta Kołodzieja pochodzi , co w woły orał. Z kabaretu:,,przychodzi rolnik co znalazł żonę, syna spłodził, drzewo i sad wsadził, a i dom zbudował i zamieszkiwał, i role miał, i krówki i świnki i kaczki {bez podtekstu} i kurki i koguty i byki jurne... Taki to rolnik co żonę znalazł katolik wchodzi do notariusza, że ziemię chce na syna zapisać. A notariusz kazał syna do Seminarium zapisać [ {...}=???=<...> ] . Taka ci to beka z beki, że na Kościół i księdźa bez problemu zapisze a na syna nie zawsze ..." {aż narrator poluzował se krawat} zapamięjajta dziadki : nikt sobą nie rządzi, bo każden ma swego Imperatora i dbać o niego nada. Nie dbać nie mieć. Talenty nie zakopywać a mnożyć . Mnożyć znaczy włożyć. Nie dałeś = nie dostałeś albo nie dałeś= tobie zabrali bo Dali< taki malarz z wąsem> temu co dał... Bilans zawsze =0 dajesz dostojnikiem zostajesz a ten co nie daje to oddaje . A teraz ostatnia beka : kabaret rzekł: jak świat z brudu się oczyszcza? Wycierając się o czystego tako czyniąc świnię z niego... Aby nikt przed szereg nie wystawał...

2016-07-13 19:37:15
Brat Zenusia: Jako na górze tako na dole

Demokratyczne wybory to element czy całość demokracji? Czy aby demokracja była wystarczą demokratyczne wybory czy potrzebne są demokratyczne rządy, poszanowanie praw i wolności jednostki oraz własności? Konstytucja jest jak Biblia i będzie mieć tak wiele interpretacji? Jeśli rządzący stosują prawo, które im odpowiada i jak im odpowiada to i ja tak mogę? Nikogo nie wybierałem, więc Sejm i Senat to dla mnie spotkanie towarzyskie wydające jakieś opinie, buble prawne, które mnie nie dotyczą... Na nikogo nie głosowałem, więc Ustawy wyda tylko ten na kogo głosowałem? Inspiracją dla tego wniosku może być logika myślenia rządzących ? Zmieńmy konstytucję i nazwijmy Polskę demokratycznym państwem feudalnym z pełnią władzy w rękach wybranego króla?

2016-03-15 17:42:21
Wierchy: Wypracowanie najkrót

Gdzie są teczki, pytają inne Bolki? W Moskwie...

2016-02-29 23:05:10
M.ali Giga.nci: Korepetycje pomocy

Prose o pomoc bo pani z WoS zadała wypracowania do wyboru: czy własność rolna zniknie i zastąpi ją współwłasność z Agencją Rynku Rolnego? Gospodarstwo indywidualne zamiana na narodowe? Lepiej zarabiać 1500zł netto w RP czy być niewolnikiem w starożytnym Rzymie? Nasza demokracja jest bez noga inwalidka niepełnosprawna, gdy TK nie działa? Czy Bolki były a może są i będą? Warto być Bolkiem ? Rola USA i Rosji w produkcji uchodźców? Bóg, rządzenie a miłuj bliźniego...? Zamknąć się w beczce z Diogenesem czy iść po trupach? Warto bronić jednostkę czy tylko naród? W demokracji trzeba szanować prywatność ? 20 lat prywatyzacji za grosze a bezrobocie i ZUS? Ten świat to jawa , sem a może ułuda?

2016-02-29 19:15:57
1+¥+8: Odp.

Zenuś nie pytaj , módl się. Elita gratis nie odpowiada. Zenuś módl się do PiS , do wszystkich Lechów i Jarosławów...

2016-02-28 14:22:19
Zenuś z Polski: Własność ? Bolki, Lolki...

Wy panoćki mądre , wy mi powiedzta: przed kim tyn rząd broni polskum ziemie? Przed Polakami? Przed synem? Przed polskimi rodzinami? Nam Polakom ponoć chce zabronić z ojca na syna dziedziczyć? Chce za grosie zabrać i Agencji Rynku Rolnego dać? Upaństwowić chce prywatną ziemię by w rodach nie została ? Zabrać co Car w zaborach nie wziuł, ni Niemiec w 2 wojnie ,ni komuniści co nie zabrali? Za grosze jako nasie fabryki, stocznie i kopalnie? Oj chyba zarazili się od komuchów w ty Magdalence jak podział stołków robili? A po podziale wilk syty , owca syta i po nich nawet Potop... Prawdziwi bohaterowie ni stanowisk, ni doktoratów, ni profesór, ni kasiory z Zachodu i Wschodu nie dostali. Byli ich miliony, bezimiennych bohaterów... Ja prostak a wy najmądrzejsiejsze, wy wieta, wy odpowieta...

2016-02-28 12:30:32
Zenon Bankracy Maliniarski: Odp. Je

Słowo na niedzielę: zero ważności dla dni młodzieży. Jak kwiat u korzucha ... A co do JeJE TO FAKT: Z WIOSKI PIERWSZY DO ZWOLNIENIA. OSTATNI DO ZATRUDNIENIA. Pierwszy do gnębienia i szydzenia

2016-01-24 17:34:22
JE JE JE: Słowiańska nuta

Śpiewa Mewa: ,,Młodzież światowa to nuda, gdy w kraju cuda. Idzie chłop za krową i duma czy Polska będzie Królową czy Carową? Wsio rawno i tak chłopów mają za dno. Siedzi robotnik w fabryce i pyta: o czym rozmawia światowa elita? Putin z Orbanem a Orban z naszym imć Panem. Wsio rawno bo robotnik dla elit to też dno. Siedzi filozof w Warszawce na ławce przy winie i kawce i myśli: facet to wzrokowiec. Prezes to facet. Wzrokowiec to co upatrzy to mu się podoba. Sięga gdzie wzrok sięga. Krótkowidz. Putina widzi władzę absolutną. I Orbana podróbkę tego Pana. Podoba się Prezesowi czy nie podoba? Być albo nie być królem? Co chowa jego głowa? Władza to w 80% iluzja i ułuda. Uda się czy nie uda? Wsio rawno bo filozof to bezproduktywne dno. Rozmyśla Rydzyk: będą cuda? Wsio rawno bo on ma wsio a reszta chodźby na dno ?"

2016-01-22 04:42:28
Poważna : W temacie zwierząt

Może przejdźmy na chwilkę z tematu kotów na ptaki ozdobne. W podkowiańskim kościele mamy piękne pawie, które oczywiście są żywą ozdobą ale... ale pawie wędrują ulicami, odwiedzają posesje, siadają na maskach i dachach samochodów - nie tylko tych zaparkowanych na ulicy, również podczas "wizyt" na prywatnych posesjach. I tu nurtuje mnie pytanie - w przypadku gdy paw porysuje maskę mojego auta kto odpowiada w Podkowie Leśnej za tę szkodę? Proszę bez złośliwych komentarzy, że to ptaki, element przyrody. To nie są dzikie ptaki z lasu, są hodowane, mają Właściciela a ich wędrówki są coraz dłuższe i dalsze. Kto był choć raz w okolicach kościoła raczej słyszał jak paw zjeżdża z dachu, kto miał pawia w swoim ogródku widział pawie pazury.

2015-04-28 13:42:20
Hieronim Kot: Komentarz strasznie niepoważny!

Oo! Koty to będą głosować na szanowną panią redaktor, która dba o ich interesy jak nikt inny. W ramach oszczędności w budżecie miasta, chce zlikwidować dzieciom stołówkę, a jednocześnie zwiększyć środki na pokarm dla kotków! Miauuuu.. Dzieci idźcie łowić myszy i szczury - to może zasłużycie na obiad w szkole! Miauuuuu...

2015-04-26 01:32:54
Hieronim Kot: Komentarz strasznie niepoważny!

Oo! Koty to będą głosować na szanowną panią redaktor, która dba o ich interesy jak nikt inny. W ramach oszczędności w budżecie miasta, chce zlikwidować dzieciom stołówkę, a jednocześnie zwiększyć środki na pokarm dla kotków! Miauuuu.. Dzieci idźcie łowić myszy i szczury - to może zasłużycie na obiad w szkole! Miauuuuu...

2015-04-25 00:51:23
N. Anonim: Pół żartem pół serio

Pani redaktor, po cichu nazywana "szesnastką", wydaje się idealną kandydatką na radną, więc dlaczego nigdy nie stawała do wyborów? Co ją powstrzymuje? Może to, że trzeba przy tej okazji złożyć różne oświadczenia - majątkowe i lustracyjne, a może to, że trzeba uzyskać poparcie mieszkańców? Gdyby koty mogły glosować, to kto wie?

2015-04-24 10:29:42

skomentuj

Zasady:

  • obowiązkowo podajemy tytuł komentarza i swoje imię i nazwisko, nie obrażamy, nie zamieszczamy linków; w przeciwnym razie wpis zostanie usunięty;
  • można używać znaczników html, zwykły ENTER nie powoduje przejścia do następnej linii; należy zaś akapity otwierać znacznikiem <p>, a kończyć znacznikiem </p>
  • należy określić, czy komentarz jest na poważnie, czy też nie;
  • właściciel serwisu może zmienić status komentarza na niepoważny (zwłaszcza, gdy uzna, że nie podano prawdziwego imienia i nazwiska).

twój komentarz (maks 1000 znaków):strony radnych i komitetów

Serwis informacyjny "radniblisko.pl"; założony w 2009 r.; ze względu na częstotliwość publikowanych informacji nie podlega obowiązkowi rejestracji sądowej oraz w BN; prowadzenie: Marcin Trepczyński.

(C) naszestrony.eu